×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

Ankara nosoda Turcijai veltīto “Der Spiegel” speciālizdevumu

AFPAFP

Ankara trešdien asi nosodījusi vadošā vācu ziņu žurnāla “Der Spiegel” Turcijai veltīto speciālizdevumu, kas esot provokatīvs un liecinot par “izkropļotu apziņu”.

Turcijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka žurnāla speciālizdevums esot īpaši aizskarošs musulmaņiem, jo klajā laists islāmticīgo Upurēšanas svētku laikā.

Šis izdevums esot “kārtējā izkropļotās un aizspriedumainās apziņas manifestācija,” kas vērsta pret Turciju, teikts ministrijas paziņojumā, piebilstot, ka tā vāks esot “īpaši provokatīvs”.
“Valsts zaudē savu brīvību,” vēsta otrdien klajā laistā “Der Spiegel” speciālizlaiduma vāks, un Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans tā slejās dēvēts par “diktatoru”.

Uz žurnāla vāka redzams Erdoana portrets, kurā viņš stingu seju lasītājā raugās caur necaurredzamām saulesbrillēm, bet fonā redzama Stambulas mošeja, kuras minareti ar montāžas palīdzību pārveidoti raķetēs.

Turcijas ārlietu ministrijas pārstāvis norādījis, ka žurnāla vāka mērķis, to publicējot Upurēšanas svētku laikā, bijis radīt “negatīvu iespaidu ne tikai par Turciju, bet arī par islāmu”.

Ministrija norādījusi, ka “Der Spiegel” redakcijas politika ir “tālu no atbildīgas” un žurnāla speciālizdevums esot “kārtējais nepārprotamais piemērs pretturciskam noskaņojumam”.
“Mēs ar nožēlu noraidām mēģinājumus (..) noķengāt prezidenta kungu,” uzsvērts paziņojumā, aicinot pārtraukt “bezjēdzīgos un ļauni domātos” mēģinājumus nomelnot Turciju.

Tikmēr “Der Spiegel” sava speciālizdevuma ievadā raksta: “Kas notiek Turcijā? Nepaiet gandrīz neviena diena bez sliktām ziņām. (..) Prezidents Redžeps Tajips Erdoans no reformatora pārtop despotā.”

“Der Spiegel” attiecības ar Ankaru sen ir saspīlētas, un šogad žurnāls bija spiests atsaukt savu Stambulas korespondentu, jo ikgadējā žurnālistu akreditācijā viņam tā tika atteikta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+