Pasaulē
Eiropa

ANO Drošības padome rīkos ārkārtas sēdi par Skripaļa saindēšanu1

Sergeja Skripaļs. Foto uzņemts 2006. gadā Krievijā. Reuters/LETA

ANO Drošības padome pēc Lielbritānijas lūguma trešdien rīkos ārkārtas sēdi, lai apspriestu 4.martā Anglijas dienvidrietumu pilsētā Solsberi notikušo uzbrukumu bijušam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam.

Lielbritānija informēs padomes locekļus par nervus paralizējošo vielu, ar kuru tika saindēts Skripaļs un viņa meita Jūlija, paziņoja Lielbritānijas pārstāvniecība ANO.

Sēde sāksies plkst.21 pēc Latvijas laika.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja vēl pirmdien atzina, ka par Skripaļa un viņa meitas saindēšanu “ļoti iespējams” ir atbildīga Krievija.

Pēc Mejas teiktā, Skripaļs un viņa meita saindēti ar Krievijā izstrādātu militāras kategorijas nervus paralizējošu vielu.

Meja bija devusi Krievijai laiku līdz otrdienas vakaram izskaidrot viņu saindēšanu. Premjere paziņoja, ka Lielbritānija izskatīs Maskavas atbildi, pirms lemt, kā rīkoties tālāk, “taču, ja nebūs ticamas atbildes, mēs uzskatīsim, ka šī rīcība ir pielīdzināma nelikumīgai spēka pielietošanai no Krievijas valsts puses pret Apvienoto Karalisti”.

Trešdien Meja teikts runu parlamentā par Skripaļa lietu un pēc tās notiks debates par iespējamajiem pretpasākumiem pret Krieviju.

Skripaļs, kurš Krievijā 2006.gadā tika notiesāts par spiegošanu britu labā un vēlāk apmainīts, un viņa meita Jūlija 4.martā bez samaņas tika atrasti uz parka soliņa Solsberi. Viņi joprojām atrodas kritiskā stāvoklī slimnīcā.

LA.lv