×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

Apbalvoti veiksmīgāko Rīgā īstenoto arhitektonisko risinājumu autori

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas pilsētas arhitekta biroja vadītājs Gvido Princis piektdien, 4. martā, Rātsnamā pasniedza pašvaldības apbalvojumus pagājušā gada labākajiem arhitektiem.

Atzinības tika piešķirtas arhitektūras skatē “2015. gada balva Rīgas arhitektūrā” atzīmēto būvju autoriem, kas devuši nozīmīgu pienesumu pilsētas arhitektūrā.

“Šajos projektos redzams veiksmīgs izcilas arhitektūras un satura apvienojums. Te ir skaistā veidolā ietvertas ērtas privātās un sabiedriskās veselības aprūpes iestādes, labs industriālā parka risinājums, kas nodrošina veiksmīgu komercdarbību un labi iekļaujas vidē, kā arī piemērs, ka valsts uzņēmums var nodarboties ne tikai ar uzņēmējdarbību, bet arī priecēt visu acis ar savu ēku. Šāda vizuālā un funkcionālā satura kombinācija ir ļoti laba mūsu pilsētai,” norādīja Ušakovs.

Arhitektam Aleksejam Birjukovam balva tika piešķirta par labas arhitekta prakses standartu uzturēšanu un objekta kvalitāti industriālā pilsētvidē, projektējot biznesa centra jaunbūvi Piedrujas ielā 7.

Arhitektei Ijai Rudzītei balvu piešķīra par arhitektoniski veiksmīgu Latvijas nacionālās bagātības – koka – izmantošanu, Rīgas pilsētvidē veidojot sabiedrībai atvērtu telpu, projektējot biroju ēkas pārbūvi un jaunbūvi Vaiņodes ielā 1.

Arhitektei Diānai Zalānei balva tika piešķirta par prasmīgu mūsdienīgas funkcionalitātes iedvešanu Rīgas pilsētas arhitekta R. G. Šmēlinga (1840-1917) projektētajā vingrotavā, atjautīgi saglabājot būves vēsturisko struktūru, projektējot ēkas pārbūvi par klīniku Vingrotāju ielā 1.

Arhitektam Mārim Malahovskim balvu nolemts piešķirt par mērķtiecīgu un kvalitatīvu ieguldījumu vēsturiskās pilsētvides saglabāšanā un pilsētas veselības iestādes spēju stiprināšanā, projektējot Rīgas 1.slimnīcas 8.korpusa pārbūvi par operāciju bloku Bruņinieku ielā 5.

Vienlaikus ar atzinību pasniegšanu Rātsnamā tika atklāta skatē “Gada balva Rīgas arhitektūrā” atzīmēto būvju fotogrāfiju izstāde, kurā iekļautas laika posmā no 2006. līdz 2015.gadam gada balvu Rīgas arhitektūrā saņēmušo objektu, kā arī 2015. gadā Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinību saņēmušo objektu fotogrāfijas un apraksti.

Ceļojošā izstāde Rātsnamā būs skatāma līdz 11.martam. Līdz septembrim tā būs pieejama bibliotēkās un citās sabiedriskās vietās Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+