Ekonomika
Nauda

Apdrošinātājs BTA piedzīvo zaudējumus Igaunijā0


Kompānijas BTA logo
Kompānijas BTA logo
Publicitātes foto

Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijas valstīs šī gada pirmajos sešos mēnešos bija par 32,3% lielāks nekā 2017. gada attiecīgajā periodā.

Īpaši straujš izrāviens ir bijis Latvijas tirgū, kur vērojama lielākā izaugsme Baltijas valstu vidū – BTA bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms pirmajā pusgadā bija par 43,8% lielāks nekā pērn.

Turklāt BTA Latvijā šogad strādājis ar 1,8 miljonu eiro peļņu.

BTA Latvijā bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms šī gada pirmajos sešos mēnešos sasniedza 41 miljonu eiro, pretstatā 28,5 miljoniem eiro pērn.

Tieši Latvijas tirgū sasniegtie rezultāti deva ievērojamu kāpumu kopējā Baltijas tirgū, kur prēmiju kopējais apjoms sasniedza 108,8 miljonus eiro (+32,3%). Lietuvā prēmiju apjoms pieauga par 26,4%, bet Igaunijā – par 25,6%.

BTA peļņa pirms nodokļu nomaksas šī gada pirmajos sešos mēnešos sasniedza 4,2 miljonus eiro, kas ir par 2,8% vairāk nekā pērn.

Latvijā peļņa pieauga trīs reizes un sasniedza 1,8 miljonus eiro, kamēr Lietuvā peļņas kāpums bija 12,1%, un sasniedza 3,7 miljonus eiro.

Savukārt Igaunijā šogad piedzīvoti zaudējumi 1,3 miljonu eiro apjomā.

Latvijā pirmajos sešos mēnešos BTA visvairāk prēmijās parakstījusi veselības apdrošināšanā – 13,9 miljonus eiro (+55,8 %), KASKO apdrošināšanā – 8 miljonus eiro (+36,5%) un transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanā – 7,9 miljonus eiro (+80,6%).

Apdrošināšanas atlīdzībās BTA Latvijā šogad izmaksājusi 27,2 miljonus eiro, kas ir par 79,9% vairāk nekā 2017. gada pirmajā pusgadā.

Atlīdzībās BTA visvairāk izmaksājusi 8,3 miljonus eiro (+117,5%) par OCTA apdrošināšanas gadījumiem, kā arī veselības apdrošināšanā un sauszemes transporta apdrošināšanā – attiecīgi 7,4 miljonus eiro (+60,9%) un 6,3 miljonus eiro (+71,6%).

Zīmīgi, ka būtiski augusi izmaksāto summu apjoms par galvojumu apdrošināšanu, sasniedzot nepilnu vienu miljonu eiro jeb kāpumu par 410%. Lietuvā šī gada pirmajā pusgadā atlīdzībās BTA izmaksājusi 22,7 miljonus eiro (+21,7%), bet Igaunijā – 6,8 miljonus eiro (+16,5%).

BTA valdes loceklis Volfgangs Štokmeiers skaidroja, ka pirmajā pusgadā sasniegtie rezultāti ir iepriecinoši, turklāt tie uzrāda īpaši strauju izaugsmi kā Latvijā, tā arī Lietuvā un Igaunijā.

Pēc “InterRisk” pievienošanas 2017. gada nogalē BTA tirgus daļa Baltijā palielinājās par 2 procentpunktiem, sasniedzot 15% un ierindojot BTA starp vienu no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā.

Veiktas izmaiņas “BTA privātuma politikā” līdz ar Eiropas Savienības Vispārīgās Datu aizsardzības regulas stāšanos spēkā maija beigās.

Tas prasīja būtiskus resursus, lai pārliecinātos, ka atbilstības nodrošināšanai BTA veica visas nepieciešamās darbības, kā arī, lai skaidrotu klientiem un sadarbības partneriem izrietošās prasības un paredzamās izmaiņas.

“Īpaši gandarīti esam arī par to, ka šai saspringtajā periodā spējām uzsākt jaunā BTA projekta “BTA ART” īstenošanu – savas mākslas kolekcijas izveidi, kas atspoguļo mūsu skatījumu uz nākotni,” norādīja Štokmeiers.

Saistītie raksti

Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

BTA Baltijā nodarbina vairāk kā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē.

Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā vairāk nekā 25 000 darbinieku.

LA.lv