×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Apgūst jaunu metodi onkoloģijā

Rīgas Austrumu slimnīcas Laboratoriskās medicīnas centra speciālisti apguvuši jaunu pieeju onkoloģijas pacientu izmeklēšanai un novērošanai – cirkulējošo audzēja šūnu noteikšanu.

 

Šī metode dod iespēju agrīni reaģēt uz nelabvēlīgu slimības gaitu, novērot terapijas efektivitāti un laikus lemt par terapijas korekciju, tādējādi ļaujot uzlabot ārstēšanas rezultātus, paildzināt slimnieku dzīves ilgumu un kvalitāti.

Cirkulējošo audzēja šūnu konstatēšana vienmēr liecina par nepietiekamu ārstēšanas efektivitāti un slimības gaitas nelabvēlīgu prognozi. Turklāt tās var būt atrodamas pat vairākus mēnešus agrāk, pirms kāda cita izmeklēšanas metode apstiprina ļaundabīgā audzēja progresiju.

Šūnu noteikšana nodrošina personalizētas terapijas izvēli – precīzi atrodot konkrētus audzēju šūnu veidus, pastāv iespēja piemeklēt labāko terapiju un preparātu kombināciju.

Laboratoriskās medicīnas centra speciālisti metodi apguva, smeļoties zināšanas un pieredzi no citu valstu kolēģiem, bet, kad tehnoloģija būs arī Latvijā, vēl nav zināms.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+