×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
5. februāris, 2016
Drukāt

Apkaro ņirgāšanos skolā (6)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ilustratīvs attēls

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar nozares speciālistiem sagatavojis divas mācību filmas “Katrīna” un “Roberts”, kurās uzskatāmā un skolēniem saprotama veidā skaidroti jautājumi, kas saistīti ar ņirgāšanos skolā un interneta vidē.

Mācību filmu mērķis ir motivēt skolēnus izprast ņirgāšanās negatīvās sekas un neiesaistīties pazemošanā, rosināt nenoklusēt problēmu un meklēt palīdzību, kā arī sniegt praktiskus padomus, kā sevi no tā pasargāt.

Aptaujas liecina, ka vidēji 14% 11 – 15 gadus veco skolēnu pēdējo mēnešu laikā ir cietuši no ņirgāšanās, bet 14% aptaujāto atzīst, ka paši ņirgājušies par citiem. Pieaug arī ņirgāšanās interneta vidē – gandrīz 7% aptaujāto skolēnu regulāri cieš no ņirgāšanās internetā.

Mācību filmas, kuras pieejamas SPKC youtube.com kontā, adresētas ne tikai skolēniem, bet arī skolotājiem un vecākiem, mudinot atpazīt ņirgāšanos, pievērst tai pastiprinātu uzmanību un aktīvi iesaistīties situāciju risināšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kaminska bija un tā arī noliks karoti kā īstā ragana.Sava ļaunuma un izsmiešanas dēļ pret citiem bērniem,kā sodu ir zaudējsi savus dēlus,dzērāju un otru,kurš tāpat kā viņa ,nirgājās par citiem.
  Nav tās maitas žēl.

 2. mani mīļie, bērni ir tikai mūsu, proti, pieaugušo sabiedrības spogulis. Un nav taču jēgas audzināt spoguli!

 3. Šitām programmam ir kāda jēga? Nekādas! Absurdas muļķības! Tas viss ir lai NEKO nedarītu! Lai tik paliek viss pa vecam! Lai izskatās it kā kaut ko mēģina muģīt un ,,darīt”.
  Vienkārša lieta- sodīt vecākus , izslēgt no skolas, ja īsti nevar tikt ar kādu mērkaķi, kolonija!

 4. Vispirms jau mātēm un viņu draudzenēm vajadzētu atmest ierasto klačošanos – kaimiņienu, citu vīru sievu un visu pārējo sieviešu aprunāšanu, vērtēšanu, izsmiešanu un tamlīdzīgi. Bērni taču to zin un ņem vērāšī meitene ir stulba kā aita, tā – ēd kā cūka, vēl kāda cita – ģērbjas kā ubadze. To pašu var attiecināt arī uz tēviem un dēliem.

 5. Skolēnu ņirgāšanās par saviem vienaudžiem ir slikta lieta,ar to jācīnās,par to jārunā.
  Bet kā cīnīties pret skolotāju,kura ņirgājās par bērniem,tāda bija Dzidra Kaminska,kura burtiski grauza tos bērnus,kuri neatbilda viņas gaumei.
  Pagājuši gadi,bet to maitu atceros vēl šodien ar riebumu.

  • Vēl viena draņķīga skolotāja, kuras interesēs galīgi nav apturēt klasē esošu mobingu, bet pati iesaistās tajā ir.. Arī – gadi pagājuši jau… Interesanti, vai joprojām tāds stils – atrast klasē vienu dīvainīti un apcelt? Zinu, ka neesmu vienīgais tāds audzēknis, kam tā “paveicās”.

Draugiem Facebook Twitter Google+