Latvijā
Izglītība

Apmāca potenciālos Rīgas skolu direktorus 0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – Zane Bitere/LETA

Rīgas pedagogi, kuriem ir vismaz divu gadu pieredze vadošā amatā, līdz 22. janvārim aicināti pieteikties mācībām “Kā kļūt par skolas direktoru”.

Šīs mācības organizē Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC), un tajās plānots apmācīt 20 pedagogus, kuri nākotnē varētu kļūt par skolu direktoriem.

Lai pieteiktos apmācībai, pretendentiem pa e-pastu zane.namateva@riga.lv jāatsūta CV un motivācijas vēstule. Pēc tam būs jāpilda tests “Perspektīvo vadītāju kompetenču novērtēšana un attīstība”, kurā centīsies noskaidrot, vai potenciālajiem mācību dalībniekiem piemīt līderiem nepieciešamās īpašības. Lai pieteiktos mācībām, jābūt gūtai pieredzei, vadot metodisko komisiju, izglītības centru vai strādājot par skolas direktora vietnieku.

Apmācību laikā būs gan teorētiskas, gan praktiskas nodarbības. Teorētiskajās nodarbībās potenciālie direktori apgūs zināšanas, piemēram, par līderības attīstību, pārmaiņu īstenošanu, finanšu pratību, saskarsmi un konfliktu risināšanu.

RIIMC direktore Signe Neimane stāsta, ka potenciālie skolu direktori tiek apmācīti tāpēc, ka Rīgas skolās ir gana liela kadru mainība, salīdzinoši bieži tiek izsludināti konkursi uz skolu vadītāja amatu. Ik gadu amatā stājas astoņi līdz desmit jauni direktori. Protams, sekmīga apmācības pabeigšana negarantē direktora amatu, taču apgūtās prasmes konkursā varētu dot priekšrocības.

Tikko noslēgušās iepriekšējās centra īstenotās apmācības potenciālajiem pirmsskolu izglītības ie­stāžu vadītājiem. Apmācības absolvējuši 23 bērnudārzu darbinieki, kuriem ir potenciāls kļūt par iestādes vadītājiem.

LA.lv