Pasaulē
Citur

Apšaudē pārtikas nozares festivālā ASV nogalināti trīs cilvēki1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Rodimov/Shutterstock

Ziņa papildināta pl. 8.00.

Bruņots uzbrucējs svētdien ASV Kalifornijas štatā vērienīgā pārtikas nozares festivālā nošāvis trīs cilvēkus, bet 15 ievainojis, pavēstīja Gilrojas pilsētas policijas priekšnieks Skots Smitijs, piebilstot, ka apšaudē ar policiju nogalināts arī pats uzbrucējs.

Policija konfrontējusi uzbrucēju minūtes laikā pēc tam, kad viņš bija atklājis uguni no triecienšautenes.

Policija turpina meklēt vēl vienu iespējamu aizdomās turamo, kurš nav šāvis.

Gilrojā, kas atrodas uz dienvidaustrumiem no Sanfrancisko, trīs dienas ilgušo sarīkojumu kopumā apmeklējuši vairāk nekā 100 000 cilvēku. Festivāls noslēdzās svētdien.

“Gilrojas policijas nodaļa un visa kopiena jūt līdzi šodien Ķiploku svētku laikā notikušās apšaudes upuriem,” tviterī apliecināja vietējā policijas nodaļa.

Pasākums Kalifornijas štata ziemeļdaļā ir viens no vērienīgākajiem pārtikas nozares festivāliem valstī.

Šāvējs bijis 19 gadus vecais Santino Viljams Legans. Policija paziņojusi, ka tai nav zināms uzbrukuma motīvs, taču mediji vēsta, ka izmeklētāji pievērsuši uzmanību Legana ierakstiem sociālajos tīklos, kuros ir atsauce uz grāmatu, kas sludina balto pārākumu.

“Es redzēju, ka viņš šauj visos virzienos. Viņš netēmēja uz kādu konkrēti,” telekanālam NBC sacīja notikuma aculieciniece Hulisa Kontrerasa.

Nogalināto vidū ir sešus gadus vecs zēns un 13 gadus veca meitene.

Festivāla apmeklētāji pie ieejas pārbaudīti ar metāla detektoriem, taču Legans iekļuvis pasākumā, izgriežot žogā caurumu.

Triecienšauteni Legans legāli iegādājies 9.jūlijā kādā ieroču veikalā kaimiņštatā Nevadā, jo Kalifornijā ieročus drīkst iegādāties tikai no 21 gada vecuma.

Apšaudes ASV notiek bieži, tomēr, neraugoties uz problēmas nopietnību, centieniem panākt risinājumu federālajā līmenī nav bijis sekmju.

LA.lv