Latvijā
Sabiedrība

Aptauja: 55% Latvijas iedzīvotāju nevēlētos dzīvot blakus bēgļiem 7

Foto – AFP/LETA

No aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem, 55% nevēlētos dzīvot blakus bēgļiem, liecina pētījuma centrs “SKDS” veiktā pētījuma dati.

Uz jautājumu, ar ko nevēlētos dzīvot kaimiņos, vairums respondentu jeb 86% atbildējuši, ka par nevēlamāko grupu uzskata narkomānus, bet 70% – cietumniekus.

Savukārt blakus bēgļiem nevēlētos dzīvot 55% aptaujāto, gandrīz tikpat daudz arī musulmaņiem – 53%, kā arī romu tautības pārstāvjiem – 52%.

37% no aptaujas dalībniekiem par nevēlamiem atzīst seksuālās minoritātes, 31% – aziātus, 19% – viesstrādniekus, 18% – tumšādainus cilvēkus.

Respondentu mazākā daļa sev kaimiņos nevēlētos krievus – šādi ir 5% aptaujāto. Tāpat neliels aptaujas dalībnieku skaits par nevēlamiem uzskata ģimenes ar maziem bērniem, vecus cilvēkus un invalīdus. Bet 6% pētījuma dalībnieku norādīja, ka viņiem nav iebildumu ne pret vienu grupu.

Secināts, ka Rīgā dzīvojošie biežāk norādījuši, ka kaimiņos nevēlētos redzēt narkomānus, bijušos cietumniekus, bēgļus un viesstrādniekus, bet retāk iebilda pret seksuālajām minoritātēm.

Citu republikas pilsētu iedzīvotāji biežāk nekā citas grupas atbildēja, ka kaimiņos nevēlētos redzēt māksliniekus, un biežāk nekā citu pilsētu un lauku iedzīvotāji par nevēlamu grupu uzskatīja bēgļus un viesstrādniekus. Retāk paustas pretenzijas pret musulmaņiem.

Pārējās pilsētās dzīvojošie biežāk nekā citas grupas atzina, ka nevēlētos dzīvot kaimiņos ar aziātiem. Savukārt lauku iedzīvotāji retāk atzīmēja gandrīz visas sarakstā iekļautās grupas.

Pētījuma laikā no 6. līdz 18.novembrim tika aptaujāti 1052 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

LA.lv