×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. maijs, 2012
Drukāt

Aptauju rezultāti: Divas Grieķijas lielākās partijas piedzīvo smagu sakāvi

griekija5

Divas lielākās Grieķijas partijas – konservatīvie un sociālisti – parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās cietušas smagu sakāvi, liecina pirmie nobalsojušo vēlētāju aptauju rezultāti.

Par abām lielākajām partijām – konservatīvo Jauno demokrātiju un centriski kreiso Panhelēnisma Sociālistu kustību (PASOK) – nobalsojuši attiecīgi 17 līdz 20% un 14 līdz 17% vēlētāju.

Iepriekšējās parlamenta vēlēšanās, kas notika 2009.gadā, Jaunā demokrātija ieguva 33,5% balsu, bet PASOK – 43,9%.

Savukārt Kreiso radikāļu koalīcija (SYRIZA) ierindojusies otrajā vietā, saņemot 15,5% līdz 18,5% balsu, liecina pirmie aptauju rezultāti. 2009.gadā SYRIZA ieguva tikai 4,6% balsu.

Jau ziņots, ka šodien Grieķijā notika parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas, kuru rezultātus ar bažām gaida visa Eiropa.

Vēlēšanu iecirkņi durvis vēra plkst.7.00, un balsošana ilga līdz plkst.19.00 pēc Latvijas laika. Galējie vēlēšanu rezultāti nav gaidām agrāk par plkst.23 pēc Latvijas laika, un eksperti norāda, ka tie var būtiski atšķirties no aptauju rezultātiem.

Tikmēr nobalsojušo aptauju rezultāti liecina, ka pirmo reizi 40 gadu laikā Grieķijas parlamentā iekļūs arī neonacistiskā partija “Chyrssi Avghi” (“Zelta saullēkts”), kas ieguvusi sešus līdz astoņus procentus balsu. Savukārt par komunistiem (KKEP) nobalsojuši 7,5% līdz 9,5% vēlētāju.

Cīņā par 300 parlamenta deputātu vietām iesaistījās kandidāti, kas pārstāv 32 partijas, un lielais partiju skaits atspoguļoja izmaiņas, kas notikušas Grieķijas politiskajā vidē, kurā iepriekš dominēja divas lielākās partijas – konservatīvie un sociālisti.

Abas partijas, kas pārmaiņus kontrolējušas valdības pēdējās trīs desmitgades, tagad devušas vietu gan kreisajiem, gan labējiem ekstrēmistiem, kuri iestājas pret taupības pasākumiem, kas īstenoti, lai glābtu valsti no bankrota.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+