×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

Krievija nejautās; tā nāks un “aizstāvēs” mūsu krievus. Saruna ar drošības ekspertu Bērziņu (47)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Brazīlijā dzimušais latviešu ekonomists Jānis Bērziņš šobrīd ir Latvijas Nacionālās militārās akadēmijas paspārnē esošās Drošības un stratēģiskās pētniecības centra izpilddirektors. Gada sākumā viņa publicētais raksts “Krievijas jaunās paaudzes karadarbība Ukrainā: ietekme uz Latvijas drošības politiku” guva starptautisku atzinumu.

– Kopš NATO virsotņu apspriedes Velsā un ASV prezidenta Baraka Obamas uzrunas Tallinā, kurā viņš solīja aizsardzību Baltijai, ir pagājušas vairāk nekā divas nedēļas. Kādus secinājums varam izdarīt par Latvijas drošības situāciju?


– Drošība ir ļoti plašs jēdziens. Latvija ir NATO dalībvalsts, un uz mums attiecas NATO līguma 5. pants. Ja drošība nozīmē to, ka Krievija mums neuzbruks militārā veidā, un ja drošība nozīmē to, ka Krievija nesūtīs Latvijā tankus, tad varam apgalvot, ka, jā, mēs esam drošībā. No militārā viedokļa esam diezgan droši. Gan Velsas samitā pieņemtie lēmumi, gan Obamas sacītais Tallinā apliecina, ka mūsu neatkarība ir garantēta. ASV drošība ir saistīta arī ar Latviju. Līdz ar to, ja Krievija militāri uzbruktu Latvijai, tad, protams, tas skartu arī ASV.

– Velsā tika panākta vienošanās par ātrās reaģēšanas vienības izveidi. Ko šāda vienība praktiski nozīmē?


– No operacionālā viedokļa kara pats sākums ir vissvarīgākais brīdis. Piemēram, redzam ka Krimā un uz Ukrainas austrumos, ka viss norisinājās diezgan ātri. Krimu ieņēma divu dienu laikā. Tas brīdina, ka mums vajag diezgan spējīgu un ātru reaģēšanas vienību, lai jau karadarbības sākumā neļautu tai attīstīties. Cik man zināms, šāda vienība spētu reaģēt 48 stundu laikā, varbūt pat ātrāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (47)

 1. Baltvācieši tiešām 700 gadu laikā NEKĻUVA Latvijas patrioti, bet savā labā nokalpināja manu tautu no saules ausmas līdz rieta stundai! Nekāda sajaukšanās ar latviešiem baltvāciešiem nenotika, TAS BIJA AIZLIEGTS! Viņi ir ārieši, lūk kā, bet mēs vergi! Tā kā sajaucās padomju laikos, nasajaucās nevienā citā gadijumā!!! DZIĻOS LAUKOS visi sveštautieši runā LATVIEŠU VALODĀ bez iebildumiem un bērni mācās latviešu skolās, citādi viņi tiek izolēti. Bet ko jūs darāt Rīgā un lielajās pilsētās, cienījamie tautieši??? KUR IR LATVIEŠU VALODA??????? KUR IR??? JŪS NEKO NEVARAT PANĀKT, BET BAIGI IZRUNĀJATIES PAR DZIĻIEM LAUKIEM, ĀKSTI!!! JUMS RĪGĀ UN LIELAJĀS PILSĒTĀS TIEŠĀM IR DZIĻI LAUKI UN PRĀTA ĻOTI MAZ… NEVAJAG LEKTIES, JA PAŠI NEKO NEESAT PANĀKUŠI!!! AIZBRAUCOT UZ RĪGU – LATVIJAS GALVASPILSĒTU – NEVAR SAPRAST, KUR ATRODIES!!! TĀ NAV LATVIJAS GALVASPILSĒTA, BET MASKAVAS PRIEKŠPILSĒTA!? MASKAVA IR DAUDZ TĪRĀKA UN TUR RUNĀ KRIEVU VALODĀ, CITAS VALODAS SKAN PIEKLUSINĀTI NEVIS KĀ RĪGĀ, KUR AURO PILNĀ RĪKLĒ SVEŠĀ VALODĀ…

 2. Galvenais, lai mūsu varneši ANO sāktu runāt par DEOKUPĀCIJAS nepieciešamību. Bez okupācijas seku likvidēšanas Latvijai nav nākotnes. Diemžēl šis vārda Latvijā ir tabu. Neviens no viņiem nedomā par Latvijas nākotni, bet tikai par p3ersonīgo labumu.

 3. Nevajag tos Obamas atvestos kāšus pīpēt tadnebūsjārunā tādas aplamības, liela daļa latviešu arī būtu priecīga ja tos atbrīvotu Putins no ”Ziedošās un plaukstošās demokrātijas”

 4. Multipolāru pasauli Kremlis gan negrib redzēt, jo uzspiež savu gribu kaimiņiem ar viltu vai ar varu! Te joprojām ir spēkā plaši dzirdēts sauklis: “ja tu neesi ar mums, tad tu esi pret mums”. Kā tas iet kopā ar multipolāras pasaules ideju!?

 5. ———– Domāju, ka arestēšana nav labākais variants, jo, to izdarot, sekos norādes, ka Latvija ir fašistiska valsts, kurā krieviem nav tiesību paust savu viedokli. Tiks panākts pretējais efekts.————–
  ———————————–
  Vai tad Ždanoka, Pliners, Cilevičs, Lindermans un Giļmans ir krievi? Viņi vairāk par jebkuru krievu mēģina sagraut Latvijas vienotību. Ir jābūt aklam, lai to neredzētu. Tie ir cilvēki, kas kūda uz nacionālo naidu, viņi ir pret latviešu valodu. Ir jābūt iespējai šiem cilvēkiem atņemt pilsonību un izraidīt no valsts, kaut vai ar referenduma palīdzību. Pret tādiem ir jārīkojas, jo viņi ir atklāti Latvijas valsts ienaidnieki. Nav jāapcietina, ir jāiedod laiks dažas dienas un jāizved uz neitrālo zonu un jāpalaiž, lai iet uz kuru Eiropas vai pasaules valsti grib, bet atpakaļ uz Latviju vairs ne. Nesaprotu, kur ir problēma? Tas būtu absolūti humāni un neviens nevarētu teikt, ka pret viņiem tiek realizētas kaut kādas represijas. Pilsonība ir katras valsts iekšēja lieta.

  • Ja nopietni, tad Eiropas savienība un īpaši Šengenas vienošanās mums ļauj izraidīt no valsts arī pilsoni, jo Latvijas pilsonim ir visas tiesības uzturēties ik vienā Eiropas savienības valstī.

 6. Pēc kādām pazīmēm vai definīcijām var droši noteikt, ka tas un tas ir tas īstais aizstāvamais krievs, bet kāds cits tomēr nav, lai gan lamājas un arī runā krievu valodā? Ka’ tik Kremļa puķini un meģvegini, tā steidzoties uz savām “aizstāvēšanām” plašajā pasaulē, neaizstāv kādus nekrievus “krievu”vietā. Kur tos īstos šie katrreiz lai sadabū? Ja nebūs īsto, pēc pavēles būs vien jāaizstāv kādi surogāti, maketi utml.

 7. Par Krievijas vietu pasaulē nav pat ko īpaši teikt. 55 vieta rūpnieciskajā ražošanā izsaka visu . Viņi paši raksta rakstus ar virsrakstu : ..mēs neko neražojam . Militāri rūpnieciskais komplekss patiesi ir dzinējspēks ,bet tās ir padomijas ecēšas. Bet vakar izlasīju ,ja līdz šim Berlīnes krievu tv redakcijā strādāja 2 , tad no 2015.g. strādās 30 darbinieki.Bet propagandas budžets kopumā uz Rietumeiropu tiks palielināts par 42%.Kremlis tā nodomājis mainīt rietumnieku uzskatus par sevi un Putinu.

 8. tie nav muusu krievi,bet krievijas krievi civilokupanti!!!un tie nekad nebuus muusu!

 9. Ir taču zināmas personas -Šlesers. Lembergs un CO, kas atvieglina Outinam nākt un aizstāvēt savējos, vinu īpašumus. Vai tiešām nav iespējams vismaz apturēt šo debīlismu?

 10. Otrkārt, domāju, ka vajadzētu diskutēt par to, vai militārajām apmācībām, izmantojot zemessardzes infrastruktūru, nevajadzētu kļūt par daļu no izglītības sistēmas. Tādējādi iedzīvotājiem būtu pieejams militārais treniņš.
  ===================
  Baltvācieši Latvijā mitinājās simtiem gadu un par Latvijas cilvēkiem tā arī nekad nekļuva. Nevajag lolot ilūzijas par 30% iedzīvotāju lai cik tas skarbi arī neskanētu. Mācīt militāri visus, nozīmētu mācīt militāri arī 5. kolonnu uz ko balstīsies “atbrīvotāju” iebrukums.

 11. diemzel 48 stundas prieks musdienu kara tehnikas bus par velu!krievijas kara aviacija var saniegt 30 minutes,tad Latviju vel atrak!pie tam helikopteru baze ir tuvu musu robezai,zemu lidojosus objektus nevaram uztvert!atri reagesanas vienibai,tai skaita ari pret lidojosiem objektiem raketes jabut seit pat robezu tuvuma!

 12. vajag paņemt ciet ekonomiskos noziedzniekus un politiski izrādīsies pazuduši. Ved kontrabandu un rej Latviju. TIPISKI!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. šodien pagājos par Rīgu, padzīvojāt gan….vēl joprojām grausti un mēslu kaudzes nav novāktas

 14. Ja mūsu varu atbalsta vairāk kā 51% iedzīvotāju….tad nekādi brīnumi nav gaidāmi…bet ja atbalsts ir ap 40% tad tas varētu nozīmēt ka klusībā atbalstīs ienācējus cerībā uz labāku dzīvi un nekādi populisma saukļi situāciju neuzlabos!!!
  Vai ir zināms kāda ir iedzīvotāju reālā attieksme pret iespējamo situāciju?

 15. Dar’ ko var – šovakar Ģinamo ir jāuzvar ( a’ber bērziņi kopā ar savickiem var ložās sēdēt, nopelnījuši)!

 16. Krievija Ukrainā tā aizstāv savus krievus,ka vēl dzīvi palikušie nezin kur mukt no tās ” aizstāvības”!
  Mūsējiem krieviem,nedod Dievs, arī plāni klāsies ja Krievija sadomās uzbrukt lai it kā viņus no latviešiem aizstāvot,karā nešķiro kurš savs kurš svešš,bet bliež pa labi un pa kreisi,un viņi to sauc. “začistka”. Tur arī visi cietīs,tā,ka lai mūsu Latvijas krievu tautības cilvēki,kam vēl nav veselā saprāta,ar to rēķinās.

  • Cilvēki kuriem nav veselā saprāta kā Latvijas krieviem nav iespējams ar to rēķināties. Un tāpēc viņi turpinās uzvesties tā kā uzvedas.

  • Nupat izlasīju informāciju, ka krievi savus kritušos Ukrainā jau pat neapbedījot, bet sametot vecās šahtās. Tik daudz jau beigto.

 17. ja gadījumā kādā alianses dalībvalstī parādītos “zaļie cilvēciņi” vai bruņotie formējumi bez atpazīšanas zīmēm, tas tiktu uzskatīts par militārā iebrukuma faktu
  ?????????
  Ak tā? Bet ja parādītos dafiga neapbruņotu cilvēku, kas mietus un akmeņus vāc uz vietas vienreizējai lietošanai un turpat nomet? Tad taču tā būtu izmisusī tauta? Ukrainā sākās tieši tā – izmisusī tauta ieņēma armijas kazarmas, izpildkomitejas utml.

 18. Lielākā latviešu daļa būtu priecīga ka Putins nāktu un atbrīvotu tos,bet šādi aizokejānu profesori muktu astes iesmieguši kājstarpā labi būtu ka krievija apzinātu un pa kluso apbruņotu latviešus tad mēs padzītu visus tos kas te traucē dzīvot ieskaitot tos kam ir nāvīgs alkahola trūkums organismā.

  • Tu būtu tā lielākā latviešu daļa? Un vai tu vispār esi latviete? Lūk, kāds jautājums. 🙂

  • Linda-Tas aizokeanietis dzivo gadiem Latvijaa, un ir Latvijas patriots, jo pats ir latvietis, pazistu personigi…ja mees te uz vietas dzimushie kaut uz pusi butu tik latviski kaa vinsh, tad mums te problemu nebutu!! kada atskiriba ka piedzimis Brazilijaa!! Tu viss ticamak dzilos laukos vai Purvciemaa, tapec arii tada attieksme.

  • Par kādiem tādiem nopelniem Putins nāks un apbruņos latviešus? Vai Tev nav paaugstinjāta temperatūra??

  • ko nu muldi, ej un izguli dzērumu

 19. Kāds tur krievvalodīgo aizstāvis tas putins. Kurš vēl miera laikā tik daudz cilvēku ir nonāvējis kā viņš. Žēl, ka to nesaprot Latvijas krievi. Nu nešķiros viņš nevienu ja iekāros Latvijas zemi un ostas.

 20. Visbēdīgāk zemessargiem šautenes ir atņemtas un x stundā tos jau savāks pie šauteņu noliktavu durvīm zaļie vīriņi. Kas būtu, ja katram zemessargam āutene mājās – cik adrešu būtu jāizskraida un tad vel var šaut… briesmas. bet tā viss kulturāli = zaļie vīriņi pie noliktavām un zemessargi paši ierodas – ne šaušanas ne jāmeklē… Bravo kara ministram un prezidentam kā virspavēlniekam, saņems medaļas par Latvijas ”atbrīvošanu” ?

 21. “Proti, ir iespējams melot, pasakot patiesību.”
  – Kļūdīties nedrīkst, citādi absolūtās patiesības bērziņš momentā piekarinās “meļa” birku?
  Bērziņ, atjēdzies – vai tad pēriens pēdējā pasaules čempionātā futbolā Brazīlijas izlasei bija par maigu?

  • Kads te butu sakars ar futbolu? vai Tev dzive sagriezusies, jo latvieshi iisti nemak hokeju speleet pasaules cempionatos? domajams ka nee!!

 22. no malas skatoties jau viegli uzkūdīt, ja ir kur pamukt, ja kas notiks!

 23. Nepiekrītu teiktajam:
  “Domāju, ka arestēšana nav labākais variants, jo, to izdarot, sekos norādes, ka Latvija ir fašistiska valsts, kurā krieviem nav tiesību paust savu viedokli.”
  Nu un,ja sekos kautkādas norādes no citiem? Parunās,parunās,ka esam fašisti un tad aizmirsīs.Tagad ir īstais laiks veikt deokupāciju,lai arī dažas valstis nosodīs .Tāpat jānovāc Uzvaras piemineklis! Visu laiku ievēlam gļēvu valdību.Padomāsim pirms Saeimas vēlēšanām par ko atdot savu balsi!

 24. Kā tad nav? Kas tad ir šī,Rīgā oficiāli reģistrētā,krievu militārizētā organizācija-Baltijas kazaku pulks? Sk.Rodina.lv

 25. 48 stundās krievi būs Rīgā….

 26. Brīžiem smieklīgi, kā cilvēki izlaiž būtiskas informācijas detaļas. Citējot Brīdlovu: “If we see these actions taking place in a NATO nation and we are able to attribute them to an aggressor nation, that is Article 5…” Iztulkojot: ja mēs to redzēsim (fakts) UN ja mēs spēsim (lasīt: gribēsim) to piedēvēt agresorvalstij, tad…
  Diemžēl, visur redzu Brīdlova apgalvojumu vispārinātu tādā mēra, ka tagad esam drošībā arī no zaļajiem cilveciņiem un varam turpināt skandēt 5. panta mantru.

 27. Nu kas attiecas uz Žirinovski, tad pie Ukrainas sadales viņš arī uz senču bij.
  mēbēlu f-kas testitūciju varētu pretendēt, tā kā ne gluži nesavtīga tā vēstule bija…
  🙂
  Bet attiecībā uz visu pārējo – lielvaru mentalitāte jau “pa lielam” ir viena un tā pati.
  Labāk derētu parūpēties, par to, lai to aizstāvāmo te potenciāli būu mazāk. ja ievērotu Ženēvas konvenciju kaut vai pēc ilgiem laikiem un aizvāktu bij. okupantus mājā, kas par pilsoņiem tāpat kļūt neparko negrib un kurus Putins tā aicina, aicina un kuri, vienlaga, neparko neatgriežas…
  Kur biezāka desa, tur tēvzeme šamiem.

 28. Ja parazītus neaizsargāja 1940.g., tad vairākums tos neaizsargās arī nākotnē – par to jau vēl relatīvā neatkarībā esošais Jānis Bērziņš pats izteicās:” Tā kā Latviju pārvalda kleptoparazīti, kas ir sagrābuši valsti, taču joprojām nav sapratuši — ja parazīts nogalina savu upuri, tad arī paši ir pakļauti nāvei, nepieciešamās reformas visu laiku tiek atliktas.” (Devalvācija un maldu ceļi. Diena.lv.)

 29. No kā tad viņus aizstāvēs!?! Dzīvo kā kungi,daži nemācās latviešu valodu,neciena valsti,bet tikai brēc un brēc…. tur kur labāk un ir valsts valoda krievu braukt negrib.Naida cēlāji,brēcēji ir Latvija KS,NK,SC,bet tos jau visi zina…….

 30. Kļūdās tie ,kuri domā,ka mums nav krievu armija.Oficiāli nav ,bet te vairumā ir bijušās armijas paliekas un viņu pēcteči(ieskaitot Rīgas mēri).Tie ir pat ļoti bīstami,jo zaudējuši visas iepriekšējās privilēģijas.Pie mums ieradās ne jau tā labākā krievu daļa .Pie tam lielākie naida kūrēji nav krievi ,bet tie,kuru dzimtene ir Izraēla.

 31. Mūsu krievi? Mēs neesam nekāda manta, lai kādam piederētu!

Draugiem Facebook Twitter Google+