×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
15. maijs, 2017
Drukāt

Ar izpletni no drona

Ekrānuzņēmums no video youtube.comEkrānuzņēmums no video youtube.com

Drons "Aerones" izmēģinājuma laikā paceļ izpletņlēcēju 330 metru augstumā no 120 metrus augstās LVRTC torņa platformas Amatas novadā.

Latvijā izstrādātais 28 motoru bezpilota lidaparāts jeb drons “Aerones” izmēģinājuma laikā pacēlis izpletņlēcēju 330 metru augstumā, no kura veikts lēciens, informēja viens no lidaparāta izstrādātājiem Jānis Putrāms.

Lēciens tika veikts Amatas novadā, sadarbojoties ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC), proti, drošības apsvērumu dēļ izpletņlēcējs savienojās ar dronu uz 120 metrus augstas LVRTC torņa platformas.

“Aerones” autori norādīja, ka gatavošanās šim eksperimentam ilga sešus mēnešus, kuru laikā tika palielināta drona celtspēja līdz 200 kilogramiem un veikta virkne testu, ieskaitot lidojumus ar lēcēju virs Daugavas.

“Veiksmīgi īstenotais sasniegums parāda drona tehnoloģijas uzticamību un celtspēju, kas apliecina neierobežotās iespējas tā pielietošanai cilvēku glābšanas darbos, ugunsdzēšanā, transportēšanā, kā arī sportā un izklaidē,” sacīja Putrāms.

Kā iepriekš stāstīja Putrāms, darbs pie “Aerones” sākts 2015. gada aprīlī kopā ar Daini Krūzi un Andri Dambi. “Doma ir veidot tieši liela izmēra dronus, jo tirgū neliela izmēra dronu ir diezgan daudz, bet liela izmēra droniem nav tāda piedāvājuma,” toreiz skaidroja Putrāms.

Pērn oktobrī “Aerones” testos drons pa ūdeni vilka veikbordistu, attīstot maksimālo ātrumu 70 kilometrus stundā.

Vēl pusgadu iepriekš “Aerones” publicēja video, kurā drons velk snovbordistu, un šis video “YouTube” tika skatīts teju 250 000 reižu. To savā “Twitter” kontā pārpublicēja arī “Kawasaki”. “Aerones” izstrādā SIA “Aerones”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+