×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
20. jūnijs, 2018
Drukāt

Ārlietu ministrijas darbiniekiem piešķirtas iespaidīgas ikmēneša piemaksas (22)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Gada sākumā virknei Ārlietu ministrijas darbinieku piešķirtas iespaidīgas un regulāras mēneša piemaksas.

“Par Ārlietu ministrijai būtisko funkciju nodrošināšanu ārlietu dienesta stiprināšanai un par stratēģiski svarīgu mērķu īstenošanu” – ar šādu universālu pamatojumu Edgara Rinkēviča vadītās ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs šā gada 17. janvārī 900 eiro lielu piemaksu no nodokļu maksātāju līdzekļiem noteicis savam vietniekam – politiskajam direktoram Andrim Pelšam. Tādas pašas piemaksas A. Pildegovičs, rīkojumu saskaņojot ar E. Rinkēviču, noteicis arī savai vietniecei Eiropas lietās Solveigai Līgai Silkalnai un vēl vienai vietniecei – administratīvajai direktorei Aldai Vanagai. Tāda pati piemaksa noteikta arī ministrijas ģenerālinspektoram Normanam Penkem.

Runa ir nevis par vienreizēju piemaksu, bet par piemaksām reizi mēnesī pusgada ilgumā – līdz pat šā gada vidum, kad, kā zināms no avotiem Ārlietu ministrijā, tiek plānots izdot jaunu rīkojumu. Turklāt A. Pildegoviča rīkojums izdots ar atpakaļejošu datumu – dokumentā īpaši norādīts, ka tas piemērojams jau no šā gada 1. janvāra.

Iespaidīgas ikmēneša piemaksas noteiktas vēl veselai virknei Ārlietu ministrijas darbinieku. 800 eiro ikmēneša piemaksa – pusgada laikā tātad 4800 eiro – piešķirta vēstniecei Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkcijas vadītājai Ingrīdai Levrencei. 760 eiro liela ikmēneša piemaksa noteikta Ilmāram Kamarūtam, Informācijas tehnoloģiju departamenta direktoram, Judītei Meļķei, Finanšu politikas departamenta direktorei, Kristīnei Našeniecei, Eiropas Savienības koordinācijas un politiku departamenta direktorei, un Sanitai Pēkalei, ministrijas Juridiskā departamenta direktorei. Savukārt pa 600 eiro mēnesī papildus algai piešķirts vēstniekam, Komunikācijas direkcijas vadītājam Gintam Jēgermanim, vēstniecei, Valsts protokola vadītājai Elitai Kuzmai un vēstniekam, Divpusējo attiecību direkcijas vadītājam Ilgvaram Kļavam.

Saskaņā ar ministrijas oficiālo pamatojumu, kas iekļauts no sabiedrības slēptajā rīkojumā, šādas ikmēneša piemaksas motivējot Ārlietu ministrijas augstākajiem ierēdņiem “stiprināt demokrātiskās vērtības un starptautisko tiesiskumu, aktīvi iesaistīties brīvas un drošas Eiropas veidošanā, veicināt Eiroatlantiskās attiecības un Latvijas drošību, veicināt konkurētspējīgu Latvijas ekonomiku un sadarbību ar Latvijas diasporu ārvalstīs”.

Informācijas slēpšanu par darbiniekiem noteiktām piemaksām Ārlietu ministrija iepriekš ir skaidrojusi ar to, ka “normatīvie akti neuzliek par pienākumu ministrijai apkopot, sagrupēt sīkākās kategorijās un publicēt informāciju par papildus noteikto atalgojumu, atsevišķi izdalot informāciju par prēmijām, naudas balvām un piemaksām”, turklāt “ministrijas rīcībā nav šādi sagrupētas informācijas”. Kā rāda A. Pildegoviča parakstītais rīkojums par piemaksām konkrētiem darbiniekiem, tā tomēr nav taisnība.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Nu ja,darbs ar ārvalstīm…..naudiņu vajaga……Citādi pēc Letiņu nabagiem vēl izskatīsies…..

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. LAIKAM LABI ATSUKAJA.

 4. Ja pašiem būtu nauda jāprot nopelnīt, tad tā nešķiestos. Kas tagad vainas: muļķi lai strādā, gudrie tik tērēs.

 5. pensionāre jau 12 gadus Atbildēt

  Kauns par Ārlietu ministrijas rīcību sakarā ar lielajām ikmēneša piemaksām. Viņš jau nesaprot, ka nabaga pensionāri, kuri nevar atļauties nopirkt vajadzīgās zāles, ka ģimenes ar bērniem nespēj dzīvot cilvēcīgu dzīvi naudas trūkuma dēļ, ka cilvēki, kuriem nav darba mētājas pa žogmalēm un rakājas atkritumu konteineros ar cerību, atrast kaut ko ēdamu. Es aicinu par šiem cilvēkiem nebalsot vēlēšanas, jo labāk jau nebūs, bet būs vēl trakāk, jo apetīte aug ēdot, Bet negausība kaunu nepazīst. Kauns, ka mūsu valsi vada šādi rīkļu rāvēji.

 6. Vadītāji piebāzuši pilnas ķešas ar naudu. nez, melnā darba darītāji – referentiņi ar ko saņēma? Kaut arī – tuvoj;as vēlēšanas un jaunvecai vienotībai partijas kase tukšā – vajag papildināt. Drīz jāseko biedru iemaksām un ziedojumiem.

 7. Partiju nomenklatūrai! Ne jau ārstiem,skolotājiem un zinātniekiem!

 8. Jaunajai Vienotībai nepieciešams finansējums priekšvēlēšanu kampaņai.

 9. Nosprāgstiet tak reiz maitas, lēnā un sāpīgā nāvē!!! No sirds novēlu! 😈

 10. Jāsaprot laikam, ka “demokrātiskās vērtības” ir kaut kas absolūti šausmīgs, amorāls un par krimināls, ja tās valsts iestādes darbinieki var balstīt tikai ar tik pamatīgām piemaksām.

 11. Kāpēc Ārlietu ministrijai ir tik liels budžets? Vai tiešām valstiņai, kuru nevar uz globusa atrast, ir jābūt tik daudzām pārstāvniecībām pasaulē? Vai S.Āboltiņa( Tā pati labā Āboltiņa no Vienotības.) arī saņem lielas piemaksas?

 12. It kā jau nebūtu žēl, bet Atbildēt

  It kā jau nebūtu žēl … ja vien šie ko derīgu valstij arī darītu. Bet mūsu Ārlietu ministrija atšķirībā no citām valstīm diemžēl izceļas ar savu klusējošo raksturu (bezraksturu), kad situācijās, kur būtu balsī jābrēc par mūsu valsts apmelošanām, mūsu Ārlietu ministrija klusē, un klusē, un klusē. Besīgi

 13. Kurš katrs laikam gan nevar strādāt Ārlietu ministrijā. Augstu kvalificētiem speciālistiem jāsaņem labs atalgojums. Tas, ka ne visiem valsts sektorā strādājošiem labi izglītotiem un prasmīgiem darbiniekiem ir adekvāts atalgojums, nav pamats kritizēt ĀM.

 14. Man nav žēl, bet, lai piemaksu naudu, tad izdala uz visiem ministrijas darbiniekiem, tā būtu godīgāk. Vai tad citiem arī negribas? Kapēc vienam 900, bet citam 0?

 15. Kápéc man neviens nemaksá vairák par 800 par atbildígu darbu

 16. Bet vai es esmu sliktáks , kad man par in’zeniera darbu maksá 800eiro

 17. Kāpēc man neviens nepiemaksā par labi padaritu darbu,jo citādi par slikti padaritu darbu nesamaksātu to pašu!! Tā taču ir mūsu kopīgā nauda,kad vienreiz tas beigsies,ka visu tik savējiem-labi apmaksātās darba vietas,prēmijas,komandējumi,kompensācijas..!!!!!!!!

 18. tas ir atildigs darbs un ja ierednis strada ar atdevi,vai vins sliktaks ka labi atmaksatie banku ieredni,tad ir ari jamaksa labi!!!nebusim skaudigi!!

  • ja atzīsti zelta zāles absolventa būtību, tad tev par to piemaksā

  • Bet vai es strádájot ar atdevi neesmu pelníjis piemaksu pie savas 800 in’zeniera ‘loti atbildígu darbu.

   • Runa nav par atbildīgu darbu, ierēdniecībai nav vispār nekā kopīga ar atbildīgumu. Tātad ir jābūt pareizajam profesionālim nevis inženierim un jādzied vienā tonī ar bosu tad šī sile maģiski atveras

  • Prieks par tevi, kad esi pie siles, bet tiem kas to sili pilda tā nešķiet, jo nav šiem civēkiem divreiz platāks smaids un apmeklētājus ar kafiju ar diez vai cienā

Draugiem Facebook Twitter Google+