Slaidiņš par jaunāko informāciju krievu kanālos: “Vaņku propaganda mani ievilka kā sūklis!” 115

“Vaņku propaganda mani ievilka kā sūklis!” Tā par jaunāko informāciju krievu kanālos izteicās NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Lasīt citas ziņas

Raidījumā viņš stāstīja, ka, izpētot dažādus kanālus, secinājis, kas krieviem liedz dzīvot labāk: “Traucē tikai viens, ka viņi ir impērija un tā impērijas domāšana. Tas ir tas galvenais, režīmi tur mainās – balti, zili, sarkani, zaļi, bet domāšana jau nemainās, un Krievija pastāvēs tik ilgi, kamēr spēs iekarot citus. Krievu maize viennozīmīgi ir citu ciešanas.”

Slaidiņš norādīja, ka, pētot jaunāko informāciju krievu kanālos, redzams, ka šīs vērtības nemainās. “Galvenā ideoloģija krievu pasaulē – visu nopostīt, visu iznīcināt, graut un tas viss kaut kāda atbrīvošanas vārda dēļ.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunākā informācija, kas pieejama krievu kanālos, šobrīd īpaši vērsta uz mobilizācijas tēmu. Slaidiņš skaidro, ka krievi nonākuši pie secinājuma, ka mobilizācija būtu jāpastiprina.

“2023. gadā viņiem beidzās ieslodzītie. Viņi izspēlēja šos cietumnekus, bet tagad Kremlis ir atradis citu diezgan iedarbīgu līdzekli. Nosauksim to par “pletni un prjaņiks” – ir vajadzīga pletnīte un vajag arī iedot kaut ko foršu. Kara vajadzībām sāk izmantot dažādu materiālo labumu gūšanu.”

Slaidiņš raidījumā stāsta, kā ar naudas un citu veidu labumu palīdzību, mēģina panākt, lai iedzīvotāji, kas nav ar visai augstu dzīves nodrošinājumu, gribētu doties karot. “Ir divas sistēmas – federālā un reģionālā, kas nodrošina karot gribētājiem šos labumus. Federālā ir valsts, kas algu pacēluši uz 195 000 mēnesī, pluss vēl 50 000 koka rubļu papildus mēnesī, tiek solīti labumi ievainojuma gūšanas gadījumā un atbalsts tuviniekiem, ja karotājs tiek aizsaukts uz “koncertu pie Kobzona”. Otra daļa ir tā reģionālā – katrs Krievijas reģions ir gatavs izmaksāt vienreizēju pabalstu. Protams, tas atkarīgs no reģiona bagātības, cik var atļauties. Bet papildus tam vēl tiek atlaisti komunālie parādi, tiek dotas zivis, malka, dārzeņi.”

NBS majors secinājis, ka propaganda ļoti atbalsta mobilizāciju “lumpeņu” vidū.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.