×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
24. decembris, 2017
Drukāt

Ārstēs gan slimniekus, gan frakciju (15)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Hosams Abu Meri

“Mans mērķis un redzējums ir atgriezties pie “Vienotības” būtības un saknēm – vienot cilvēkus. Vēlos atjaunot to saliedēto frakciju, kāda mums bija 11. Saeimas laikā,” kļūstot par “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāju, paziņoja Hosams Abu Meri. Šonedēļ savu pēdējo Saeimas sēdi deputātes statusā aizvadīja līdzšinējā “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, kura līdz nākamās Saeimas sesijas sākumam nolikšot savu mandātu.

Pašlaik “Vienotības” Saeimas frakciju veido 22 deputāti, bet mazāk nekā puse no viņiem ir šīs partijas biedri – pārējie ir partneri no reģionālajām partijām un partijas “Kustība Par” pārstāvji. Jaunais frakcijas vadītājs pārliecināts, ka izdosies ar to tikt galā. “Pēdējās divas nedēļas es pavadīju sarunās ar mūsu partneriem. Viņi aizvadītajos gados bijuši lojālāki frakcijai nekā pašu partijas biedri, un šīs sarunas to vēlreiz apliecināja. Domāju, ka tikšu galā. Esmu pārliecināts gan pats par sevi, gan saviem kolēģiem! Apzinos, ka mūsu organizācijā ir daudz interešu grupu, bet turpmāk visas lietas izrunāsim iekšienē un uz āru nāksim ar vienu kopīgu nostāju,” optimistiski noskaņots Abu Meri. Jautāts par to, kā izdosies nodrošināt šādu saliedētību un disciplīnu, jaunais frakcijas vadītājs atbildēja, ka jauns ritenis nav jāizgudro: “Mazākumam demokrātijā ir tiesības izteikties un aizstāvēt savu pozīciju, bet, kad balsojums būs pieņemts, tad visiem jārespektē vairākuma viedoklis. Arī es kā frakcijas vadītājs tā rīkošos, ja kādu reizi palikšu mazākumā. Ja kādam šāda kārtība būs kategoriski nepieņemama, tad nav jau obligāti jāstrādā frakcijā.”

Foto - Ernests Dinka/SaeimaFoto - Ernests Dinka/Saeima

Ilggadējo Saeimas deputāti Solvitu Āboltiņu viņas pēdējās plenārsēdes izskaņā decembrī kolēģi sveica ar ziediem.

Solvita Āboltiņa intervijā ziņu aģentūrai “LETA”, raksturojot pašreizējo “Vienotības” lomu koalīcijā, nosauca to par “mazāko brāli”, kuru koalīcijas partneri no ZZS un NA apspēlējot. Tā tas, piemēram, esot noticis aizvadītājas pašvaldību vēlēšanās, kur koalīcijas partneri esot aizmuguriski vienojušies cīņai pret “Vienotības” reģionālajiem partneriem. Tomēr Abu Meri noraida bažas, ka politiskajās spēlītēs rūdītie koalīcijas partneri varētu ļaunprātīgi izmantot jaunā “Vienotības” frakcijas vadītāja pieredzes trūkumu. “Pirms stāšanās amatā tikos gan ar ZZS, gan NA vadību un guvu pārliecību, ka viņi ir gatavi kopīgam darbam Latvijas labā. Mēs neapkarosim viens otru, bet kopā strādāsim,” teica Abu Meri. Vienlaikus viņš atzina, ka Saeimas ziemas sesija, kas sāksies janvārī, nebūs viegla, jo jāpieņem virkne svarīgu lēmumu, tostarp par skolu latviskošanu, un jākontrolē veselības reformas īstenošana.

Paralēli deputātu darbam Abu Meri ir arī praktizējošs gastroenterologs un plāno ārsta praksi turpināt arī vienlaikus ar frakcijas vadīšanu. “Protams, tagad darbs politikā man prasīs vairāk laika, bet medicīnā darbošos no rītiem, vakaros un brīvdienās. Es tomēr nedrīkstu pamest savus slimniekus,” paskaidroja politiķis ārsts.

“Vienotības” priekšsēdētājs Arvils Ašeradens šonedēļ preses konferencē informēja, ka partija sākusi nopietni strādāt pie sava starta Saeimas vēlēšanās un jau sākušās konsultācijas par sadarbību ar reģionālajām partijām. Plānotas sarunas arī ar citām partijām – “Kustība Par”, “Latvijas attīstībai”, Latvijas Reģionu apvienību, kā arī Jauno konservatīvo partiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Jācer, jācer,..kārtējo reizi! Es nākošās Saeimas vēlēšanās visdrīzāk balsošuu par Vienotību, kaut, saprotamu iemeslu dēļ, bez liela entuziasma. Vēl gan ar cerībām skatos uz Bordāna partiju. Cerams, ka Vienotības un Bordāna partijas (piemirsu, kā īsti to sauc) un citu rietumnieciski domājošu partiju vadītājiem pietiks saprāta un viņi spēs pārvarēt savas personiskās ambīcijas, lai apvienotos. Jo citādi nekas nespēs apturēt Lemberga kabatas partijas uzvaras gājienu. Pat pēc visiem oligarhu sarunu un citiem skandāliem, kur Lembergs pavisam atklāti izsaka gatavību mesties kopā ar Saskaņu, pēc visiem viņa izteicieniem, vērstiem pret NATO un ES, pēc Grigulītes (ZZS) izgājieniem Eiroparlamentā, ZZS ir reitingu augšgalā un Lembergs ir populārākais politiķis! Tiešām vārdu trūkst! Diemžēl jāsecina, ka taisnība vien bija vienam izbijušam politiķim (kurš gan arī pats gāja piejūras pundura pavadā), kurš tik ļoti neglaimojoši izteicās par latviešiem. Lai veicas Hosamam un viņa partijai un, līdz ar to arī mums visiem! Tiešām ļoti negribētos piedzīvot laikus, kad Latvijā valdīs ZZS un Saskaņas koalīcija, taču diemžēl šāda iespējamība ir visai reāla.

 2. Varbūt Hosams varētu paārstēt Āboltiņu?

 3. par godīgu valsts pārvaldi Atbildēt

  Lai tu zinātu Abu , ka Vienotība ( sākumā “Jaunais Laiks” ) ienāca politikā ar cēlu mērķi : cīnīties ar oligarhiem , un visu tā laika politisko eliti, kura jau bija pietiekoši sevi pierādījusi ne no tās labākās puses. Taču partija , pēc Eināra Repšes aiziešanas, gandrīz atklāti sāka sadarboties ar tiem, pret kuriem solīja cīnīties. Un tu tagad arī saki to pašu ! Un Vienotības nesmukās lietas arī vairs nekur nevar paslēpt. Tā kā censties Tu vari, bet es vairs sen neticu Vienotībai, nemaz nerunājot par ZZS, VL un kur nu vēl Saskaņai ! Vienotības šī brīža vislabākā rīcība ( pēc Āboltiņas izslēgšanas ), būtu aiziešana no koalīcijas un tad visi redzētu – kas notiks.
  P.S Cilvēki ! Nebalsojiet ne par vienu partiju , kura šobrīd ir Saeimā ! Vai tad pēc “oligarhu sarunu” publicēšanas un jums vēl nav skaidrs – kas ir kas ?!

 4. Butu vismaz vienu lietu darījis labi,kā ārsts virspusējs un neieinteresēts pacienta problēmā!!!!!

 5. Vai mūsu viltus arābs Inkens savulaik varēja paredzēt, ka pēc gadiem mūsu saeimā sēdēs un diriģēs frakciju Hosams Abu Meri?

 6. Sākumā domāju, ka Hosams Abu Meri nopietns un laimīgs cilvēks pirmajā laulībā, ja devās šurp kopā ar pirmo sievu. Kuram dzīvē negadās spert šķiršanas soli?! LABI, viņa dzīvē parādījās Linda un nopriecājos, ka abiem aiz muguras pagātne, cilvēki beidzot kopā būs laimīgi līdz sirmam vecumam, BET KAS TEV DEVA….NEKĀ!?!!!!!! VAI TIEŠĀM HOSAMS IR CAURSKRĒJĒJS DZĪVEI – IZSKRIET CAURI AUTOOSTAI UZ AUTOBUSU, KURŠ TŪLĪT, TŪLĪT IES PROM NO PIETURAS????Studiju gados man bieži bija šī drasēšana CAURI AUTOOSTAI… DZĪVĒ diemžēl tā nedarās. Netīrās kājas parasti neslauka PIRMS DOMĀŠANAS un ne jau sievietē, bet uz kājslauķa gan! Laikam kāds augstāks spēks man licis uzmanīties no vīriešiem – šķirteņiem – tur NEKO NEVAR ZINĀT KĀ NO BITĒM! Apkārt viņu bijis pietiekami- pūtēji, sitēji, diriģenti orķestriem un koriem – tie bija viņi! KATRU KOPĀ PAVADĪTU LAULĪBAS DIENU VAR PADARĪT SKAISTU AR ATTIEKSMI PRET OTRU LAULĀTO, nevis nemitīgi blenzt kaut kur garām uz citiem kustīgiem objektiem….Vīrieši -bezmugurkaulnieki – ir nesimpātiski, jo VIEGLI DABŪJAMI !!!! Gaisīgi kā taureņi! Tādiem ticēt ir paradokss! HOSAMA kungs, JUMS vispirms jāārstē sava attieksme un izturēšanās (dakteris Jūs neesot slikts!), tikai tad partija ”Vienotība”, jo arī tā pilna bezmugurkaulnieku un lidojošu divkājainu objektu!!!

 7. Kuru tad tas intresē ? … šaubos vai kāds no LA sasītājiem ir tajā “vienotībā” ..

 8. Purgēns palīdzēs!

 9. Nav vairs vietējo resursu Atbildēt

  Nu gan kā Ukrainā – tur no Gruzijas importēja aktīvistu .

 10. Latviešus turēt paklausībā apgūt dzīves gudrības mācīja vācieši,krievi,poļi,zviedri ,bet vēl nekad par skolotāju nav nācis saulainās Āfrikas dēls. Gadu gaitā latvieši mantojuši savu skolotāju uzvārdus ,pieminēšu dažus ,piemēram šulci,zommeri,rūtenbergi …..,vai mogiļniji,krasnopjorovi,stepanovi …vai zavadski, jurkovski,gžibovski… vai ansoni ,johansoni,grimsoni ….
  Tomēr teikšu lai Hosamam veicās.Viņš reiz izteicās ,Latvijas himna jādzied ar iedvesmu, tā kā krūtis cilājas.Līdz šim tas nevienam nav ienācis prātā.

 11. Refugees not welcome Atbildēt

  Brauc kamieļus ganīt un aitas drāzt

 12. … un tevi arī izārstēsim. Vārdi no filmas ”Ivans Vasiljevičs maina profesiju” … robeža ar vājprātību.

Draugiem Facebook Twitter Google+