Bizness

ARTA: akcīzes nodoklis alkoholam Latvijā nav samērīgs ar cilvēku pirktspēju 16

Foto – LETA

Latvijā akcīzes nodoklis alkoholam nav samērīgs salīdzinājumā ar iedzīvotāju ienākumiem, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) valdes priekšsēdētājs Vitolds Bremmers.

“Pret iedzīvotāju ienākumiem tas nav samērīgs. Eiropas Savienībā ir noteikta minimālā robeža akcīzes nodoklim, un to mēs esam pārsnieguši. Jāatceras arī, ka vīna ražotājvalstīs nav akcīzes nodokļa vīnam, tas ir, stiprajam alkoholam. Praktiski visos punktos esam pārsnieguši Eiropas Savienības prasības robežu,” teica Bremmers.

Viņš apšaubīja, ka akcīzes nodokli alkoholam Latvija varētu samazināt līdz minimālajam līmenim. “Te ir vajadzīga pirmām kārtām visu iesaistīto pušu sapratne. Ir vajadzīgas likumu izmaiņas, jo, lai samazinātu akcīzes nodokli, ir jābūt attiecīgiem likumiem, kas reglamentē naudas plūsmas atpakaļ no Valsts kases par jau samaksāto akcīzes nodokli. Tās gan ir specifiskas nianses. Bet ir maz ticams, ka tas izdotos,” pastāstīja Bremmers.

Viņš atgādināja, ka Lietuvas Seimā pērn bija mēģinājums samazināt akcīzes nodokli, ņemot vērtā nelegālā alkohola tirgus ietekmi, kā arī citu apreibinošo vielu konkurenci, kas, iespējams, ir daudz bīstamākas. “Joprojām Lietuvā notiek asas diskusijas par šo. Protams, šī bīstamība ir diskutējama – viss, kas tiek lietots par daudz, ir kaitīgs, piemēram, ja izēdīsiet cukura maisu, arī nebūs labi, jo varat saslimt ar diabētu,” norādīja ARTA vadītājs.

LA.lv