×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

“Artilērijas pagrabiem” jāaiziet (6)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

"Artilērijas pagrabi" nav tikai vieta, kur iedzert, – pagājušogad tur notika ap 100 dažādiem pasākumiem. "Mūs slavē un novērtē par sabiedrības integrāciju – 60% mūsu apmeklētāju ir nelatvieši," saka Andrejs Faibuševičs.

Vakar VAS “Valsts nekustamie īpašumi” rīkoja izsoli par telpu nomu Daugavpilī, Rīgas ielā 22. Kā “LA” jau rakstīja (“Latviskums pret iespējami augstāko cenu”, 2. februāra “LA”), kluba “Artilērijas pagrabi” pārstāvji cēla trauksmi, ka valsts no viņiem nākotnē prasot pārāk lielu nomas maksu. Par muzikālo klubu vārdu aizlika gan Kultūras ministrija, gan Daugavpils dome. Tika uzsvērta kluba kultūras, tūrisma un sabiedriskā nozīmība. Taču “VNĪ” turējās pie likuma burta un meklēja nomnieku, kurš gatavs maksāt “iespējami augstāko cenu”. Nu tāds atrasts.

Vakardienas izsolei (sākuma cena 2,32 eiro par m2 plus PVN) bija saņemti divi rakstiski pieteikumi. Uzvarēja Jans Šumans ar nomas maksas piedāvājumu 3,88 eiro par kvadrātmetru. Aiz viņa palika Sergejs Bižāns ar solītiem 2,35 eiro. Viņš, pēc neoficiālas informācijas, pārstāvēja līdzšinējā nomnieka “Artilērijas pagrabu” intereses (to gan pagrabu saimnieks Andrejs Faibuševičs man neapstiprināja). Jāpiebilst, ka S. Bižāns ir Rīgas bāra kafejnīcas “Ļeņingrad” līdzīpašnieks.

A. Faibuševičs savu novadnieku J. Šumanu personīgi nepazīst, tikai zina, ka viņš nodarbojas ar bērnu atrakciju un atpūtas organizēšanu.

“Maksājot 3,88 eiro par kvadrātmetru, jaunajam saimniekam par nomu un komunālajiem pakalpojumiem ik mēnesi būs jāsamaksā ap 750 – 800 eiro. Pēc maniem aprēķiniem, lai bizness būtu plusos, viņam vajadzēs divreiz lielāku apgrozījumu nekā man, kas bija 6000 – 7000 eiro mēnesī, kādreiz pat mazāk. Nestādos priekšā, kā to var izdarīt, īpaši, ja cilvēks, iespējams, grib iztikt bez alkohola tirdzniecības,” prāto A. Faibuševičs.

Andrejs negrib apvainot Janu, tomēr notikušais viņam kā biznesmenim liekas neloģisks un liek uzdot jautājumus. “Fonteina restorāns virs pagraba maksā nomas maksu 3,75 eiro par m2. Solīt par pagrabu vairāk?! Liekas, nodoms bijis: lai ar garantiju neviens nepārsola. Vai rudens pusē tur vispār kas būs? Ja es būtu negodīgs biznesmenis, kam traucē “Artilērijas pagrabi”, es pamudinātu kādu, kas tur nedaudz padarbojas un pazūd. Daugavpils centrā patiešām netrūkst klubu, kas labprāt mūs vairs neredzētu. Tomēr nevaru bez pierādījumiem nevienu turēt aizdomās,” analizē A. Faibuševičs.

Daugavpilietis Jans Šumans, kura IK “Funny Land” nodarbojas ar atrakciju un bērnu atpūtas organizēšanu bērniem, noliedz, ka kāds viņu būtu nolīdzis “Artilērijas pagrabu” biznesa izputināšanai.

“Man ir idejas, ko tajā vietā darīt, bet tās pagaidām neatklāšu. Vēl arī ar banku jārunā. Skaidrs, ka tas nebūs nekas saistīts ar bērniem, jo tur jau līdzās tirgo alkoholu. Tas nebūs saistīts arī ar mākslu un māksliniekiem, bet nebūs arī prasta dzertuve. Cena – 3,88 par m2 – ir pilnīgi adekvāta Daugavpils centram,” man saka Jans Šumans.

A. Faibuševičs par pagrabtelpu nomu patlaban maksā 2 eiro par kvadrātmetru, līgums beigsies 30. aprīlī. Iepriekš A. Faibuševičs “LA” uzsvēra, ka “Artilērijas pagrabi” nav tikai vieta, kur iedzert, – pagājušogad tur notika ap 100 dažādiem pasākumiem: “Esam sadarbojušies ar pašvaldību un valsti – pērn bija līgums ar Kultūras ministriju par 50 pasākumiem. Mūs slavē un novērtē par sabiedrības integrāciju – 60% mūsu apmeklētāju ir nelatvieši.”

Par saviem turpmākajiem plāniem – vai mūzikas klubs “Artilērijas pagrabi” meklēs telpas citur Daugavpilī – vakar A. Faibuševičs man neko negribēja teikt.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Skats no malas- precizējumi Atbildēt

  ! Andrej Faibuševiča k-gs, šodien, 4.febr. .Latvijas Radio “Krustpunktā” (plkst. 14:00) viesojās Kultūras ministre Melbārdes k-dze, kura bija ļoti pārsteigta, ka Latvijas valsts(!!!) nekustamie īpašumi tik nekrietni(!!!) izrīkojušies ar Jūsu vadīto Mūzikas klubu “Artilērijas pagrabi”, kuru bija iecienījuši ne tikai vietējie, bet īpaši ārvalstu tūristi, jo Jūsu klubs nebija prasta dzertuve, bet tur notika mūzikas- kultūras pasākumi … Ministre solīja kaut ko darīt lietas labā…
  Katrs domājošs cilvēks labi zina, kas par netīru(!!!) kantori ir vnī …Liecina arī tas, ka par Fonteina restorānu virs(!!!) pagraba maksā nomas maksu 3,75 eiro par m2, bet par pagrabu(!!!) kantora .., uzskrūvējor pagrabam(!!!) cenu 3,88 par m2 …
  Tikai LUMPEŅU valstī, kas drīzāk atgādina grimstošu titāniku, tādas nekrietnības(!!!) ir iespējamas!

 2. Andrej Faibuševiča k-gs, šodien, 4.gevr. .Latvijas Radio “Krustpunktā”viesojās Kultūras ministre Melbārdes k-dze, kura bija ļoti pārsteigta, ka Latvijas valsts(!!!) nekustamie īpašumi tik nekrietni(!!!) izrīkojušies ar Jūsu vadīto Mūzikas klubu “Artilērijas pagrabi”, kuru bija iecienījuši ne tikai vietējie, bet īpaši ārvalstu tūristi, jo Jūsu klubs nebija prasta dzertuve, bet tur notika mūzikas- kultūras pasākumi … Ministre solīja kaut ko darīt lietas labā…
  Katrs domājošs cilvēks labi zina, kas par netīru(!!!) kantori ir vnī …Liecina arī tas, ka par Fonteina restorāns virs(!!!) pagraba maksā nomas maksu 3,75 eiro par m2, bet par pagrabu kantora .., uzskrūvējor pagrabam(!!!) cenu 3,88 par m2 …Tikai LUMPEŅU valstī tas ir iespējams!

 3. Ja vien Monta Jakovela paraudzītos dziļāk un noskaidrotu, kā veidojas nomas maksa, salīdzinātu to ar notiekošo tirgū un konkrēti D/pilī, tad jaunkundze pārliecinātos, ka nacionālās kultūrvides kopēji un sabiedriskā labuma garanti nekad nav maksājuši tik lielu nomas maksu, kāda patiesībā būtu jāmaksā. Cik gadus kāds no mums (kaut integrācijas vārdā) savā īpašumā turētu nomnieku par simbolisku samaksu? Lai kaut cik pietuvinātu nomas maksu atbilstīgajai, klubam tika piedāvāts piemaksāt dažus centus mēnesī, kas gadā sasniegtu aptuveni 30 EUR un visu bieds – Valsts kontrole nepiesietos pie pirmās iespējas!!! Izrādās, tad latviska kultūrvide nav šo dažu centu vērta. Pat neiedziļinoties šajās peripetijās, pietiek vien ar to, ka VNĪ nav labdarības organizācija, kura spētu un drīkstētu dāvāt īpašumus pat īpašu – nacionālo kultūrvidi, integrāciju u.c. sabiedrībai īpaši svarīgu jomu atbalstošu projektu bīdītājiem. Ja tā notiktu, tā pati Monta Jakovela brillīšu stikliem mirdzinot, klāstītu, ka VNĪ ļauj kaut kādam trokšņa un nekārtību perēklim nomāt telpas par neatbilstīgi zemu maksu. Tātad – ieinteresēti!
  Ja sabiedrībai šis klubs ir vitāli nepieciešams, ja tam patiešām ir svarīga loma nacionālās kultūrvides veidošanā un kopšanā, un integrācijas veicināšanā, tad lai visi atbalstītāji, ar Kultūras ministriju galvgalī, rosina konkrētas izmaiņas normatīvajos aktos vai īpaša Artilērijas pagrabu likuma pieņemšanu. Lūk, risinājums, kurš neļaus VNĪ piemērot kosmisku nomas maksu labdarības organizācijai, atvainojiet, – mūzikas klubam.
  Sižets izteikti vienpusējs un neobjektīvs. Par Montu nebrīnos, bet, kas notiek ar producentiem? Vai profesionāls skatījums uz ēterā palaižamo produktu vairs nav prasība?

 4. Jā viņš māksā īres naudu, tad ir īrnieks neviss saimnieks. Un neesmu nekad novērojis, ka latvieši ar krieviem uz pusēm kaut kur atpūšās! Tā kā noteikti īstais krievu pereklis un tā vāvuļošana par integrāciju – acu aizmālēšanai, varbūt kāds finansējums par to nāk.

  • .. ko tu.. par lietām Daugavpilī par kurām tev NAV ne vivismaz;ākā sajēga?
   .. no pāķiem, tavai turpmākai zināšanai, lai atkal NEMUDĒTU šķidru,
   Daugavpilī dzīvo knapi 25 % latviešu!!! Tikpat daudz ir poļi, bet vairāk ir krievi un citi slāvi. Bet sabiedrībā ir kopā strādājot vai studējot Daugavpils Unviersitātē SAČUPOJUSIES, ka pie alus vai vīna glāzes jau pofig, kurš kādā valodā runā …Tā tas ir arī Rīgā, kur pastalnieki neap.., ja blakus apsēžas kāds rus vai angļu mēlē runājošs…

  • Ne-“zinātājai”, kas melo un spamo visos portālos . Pa punktiem.
   1) Šie nacionālās kultūrvides kopēji un sabiedriskā labuma garanti nekad nav maksājuši tik lielu nomas maksu, kāda patiesībā būtu jāmaksā. – MELI. 2010.G. VNĪ bija pārlaimīgi , ka telpas vismaz kāds paņem par viņu cenu un saved kārtībā, maksājot arī komunālos par māju, kuros ir viņu pašu gana lepnie ofisi.
   2) Cik gadus kāds no mums (kaut integrācijas vārdā) savā īpašumā turētu nomnieku par simbolisku samaksu? Lai kaut cik pietuvinātu nomas maksu atbilstīgajai, klubam tika piedāvāts – TIKAI NEVAJAG CIRST – klubam NEKAS netika “piedāvāts”. NEKAS ! Izsoli izsludināja mums NEZINOT, un tikai pēc 2 dienām uzrakstīja vēstuli, ka nepagarina nomu, kas tika saņemta pēc nedēļas. Pat ja uzliek vienādu cenu, uzvar tas, kurš iesniedz agrāk. Tātad konkurentiem bija vismaz nedēļu garš, VNĪ (protams, “nejauši”) organizēts handikaps.
   3) piemaksāt dažus centus mēnesī, kas gadā sasniegtu aptuveni 30 EUR – PILNĪGA D… . Nomas maksa tika pacelta uzreiz par 15% jeb tīrajā naudā – 40 EUR/mēnesī, itkā mums būtu Krievijas līmeņa krahs ekonomikā, nemaz nerunājot par to , ko no visiem “āpsaimniekošnas pakalpojumiem” Pagrabi vispār lieto. … un tas pēc tam, kad 2015.g. noma jau tika vienreiz pacelta par 40% (80,- EUR/mēn).
   4) un visu bieds – Valsts kontrole nepiesietos pie pirmās iespējas!!! – tam nav NEKĀDA sakara ar Valsts kontroli, no AP viedokļa.
   5) pietiek vien ar to, ka VNĪ nav labdarības organizācija, kura spētu un drīkstētu dāvāt īpašumus pat īpašu – nacionālo kultūrvidi, integrāciju u.c. sabiedrībai īpaši svarīgu jomu atbalstošu projektu bīdītājiem – KĀ TAD – tagad iznāk, ka Artilērijas Pagrabi patiesībā ir labdarības organizācija, kas ir VNĪ uzdāvinājusi 30k savu ieguldījumu, lai viņu nolaistās telpas pārvērstu par ekskluzīvu nomas objektu, par ko “biznesmeņi”gatavi maksāt vairāk nekā par 1.stāvu tajā pašā mājā . Normāls valsts reketiņš , ko ?
   6) Ja sabiedrībai šis klubs ir vitāli nepieciešams, ja tam patiešām ir svarīga loma nacionālās kultūrvides veidošanā un kopšanā, un integrācijas veicināšanā, tad lai visi atbalstītāji, ar Kultūras ministriju galvgalī, rosina konkrētas izmaiņas normatīvajos aktos – VNĪ neievēro / ignorē ESOŠOS likumus, un nekas jauns te vispār nav jāpieņem, nevajag muldēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+