×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Asads noraida došanos trimdā, sakot, ka “dzīvos un mirs Sīrijā”

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijas prezidents Bašars al Asads noraidīja aicinājumus meklēt drošu aizbraukšanu no valsts, intervijā Krievijas arābu valodā raidošajam televīzijas kanālam “Rusija Al Yaum” paziņojot, ka viņš “dzīvos un nomirs Sīrijā”.

“Neesmu marionete,” paziņoja Asads. “Esmu sīrietis, un man jādzīvo un jānomirst Sīrijā,” viņš teica saskaņā ar televīzijas kanāla mājaslapā publicēto intervijas transkriptu. Šonedēļ Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons pauda ideju, ka varētu garantēt Asadam drošu izbraukšanu no Sīrijas. “To varētu nokārtot,” sacīja Kemerons, uzsverot, ka tomēr labprātāk vēlētos redzēt, kā Sīrijas prezidents stājas starptautiskas tiesas priekšā.

Asads arī intervijā brīdināja pret ārvalstu iejaukšanos Sīrijas konflikta risināšanā, draudot, ka tam būs “globālas sekas” un tas satricinās reģiona stabilitāti. Viņš paziņoja, ka Sīrija ir “pēdējais sekulārisma, stabilitātes un līdzāspastāvēšanas bastions reģionā”, un ārvalstu iejaukšanās radītu “domino efektu”, kas ietekmēs “pasauli no Atlantijas okeāna līdz Klusajam okeānam”. “Ja notiktu ārvalstu iejaukšanās Sīrijā, tās cena būtu augstāka nekā pasaule var atļauties maksāt,” uzsvēra Sīrijas prezidents. “Nedomāju, ka Rietumi ies šādā virzienā, bet, ja tā darīs, neviens nevar paredzēt, kas notiks.”

Daudzi Sīrijas opozīcijas, tostarp bruņoto nemiernieku, pārstāvji, aicinājuši starptautisko sabiedrību iejaukties, lai izbeigtu asinsizliešanu Sīrijā, kur atbilstoši Londonā esošās aktīvistu aizstāvības organizācijas “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija” datiem gājuši bojā vairāk nekā 37 tūkstoši cilvēku, no kuriem lielākā daļa ir civiliedzīvotāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+