×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

ASV armija izmeklē videoierakstu par talibu līķu apgānīšanu

Ekrānšāviņš no dailymail.co.uk videoEkrānšāviņš no dailymail.co.uk video

ASV armija izmeklē internetā ievietotu videoierakstu, kurā redzams, kā amerikāņu jūras kājnieki Afganistānā apgāna talibu kaujinieku līķus, urinējot uz tiem, paziņoja Pentagona preses sekretārs.

Interneta vietnē “Live Leak” ievietotajā videoierakstā redzami četri karavīri ASV armijas uniformās, kas čurā uz trim asiņainiem līķiem, apzinoties, ka tiek filmēti. Viens no viņiem saka: “Lai tev jauka diena, veco zēn.” Ierakstā redzamie nedzīvie vīrieši ir ar brūnu ādu, basām kājām un viegli pieguļošās drēbēs. Viens no viņiem ir asinīs.

Armijas amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti, sacīja, ka viena ierakstā redzamā karavīra ķivere un ierocis liecina par to, ka šie karavīri varētu būt elitāras snaiperu komandas locekļi. Viņu rīcība būtu sodāma atbilstoši ASV armijas kodeksam, sacīja amatpersona. “Šis videoieraksts mūs dziļi satrauc. Lai kas ir šie cilvēki un lai kādi ir šie apstākļi, kuri, kā mēs zinām, tiek izmeklēti, tā ir kliedzoša, riebīga izturēšanās, kas ir nepieņemama jebkuram cilvēkam uniformā,” sacīja Pentagona preses sekretārs Džons Kērbijs.

ASV Jūras kājnieku korpuss paziņoja, ka ierakstā redzamās darbības neatbilst tā vērtībām un šis jautājums tiks pilnīgi izmeklēts. Videoieraksta izcelsme un tā ievietotāji internetā vēl nav zināmi. Ja ieraksts izrādīsies autentisks, tad, domājams, tas izraisīs dziļu sašutumu un aizvainojumu musulmaņu pasaulē. Afganistānā ir dislocēti apmēram 20 tūkstoši ASV jūras kājnieku galvenokārt Kandahāras un Helmandas provincēs valsts dienvidos. Pret talibiem Afganistānā cīnās apmēram 90 tūkstoši ASV un 40 tūkstoši citu NATO valstu karavīru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+