×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

ASV Senāts aizliedz spīdzināšanu pratināšanās

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV Kongresa augšpalāta Senāts nolēma aizliegt spīdzināšanu pratināšanās, kas tika lietota pret terorismā aizdomās turētajiem pēc 2001. gada 11. septembra teroraktiem.

Spīdzināšanas aizliegums tika pieņemts ar 78 balsīm par un 21 balsi pret. To atbalstīja visi demokrātu senatori un 32 no republikāņu senatoriem. Starp aizlieguma atbalstītājiem bija republikāņu senators Džons Makeins, kurš pats bija spīdzināts Vjetnamā, kad viņš vairāk nekā piecus gadus tur bija karagūsteknis pēc savas lidmašīnas notriekšanas virs Hanojas 1967. gadā.

“Šis grozījums dod lielāku pārliecību, ka ASV nekad vairs neies šo tumšo ceļu, ziedojot mūsu vērtības mūsu īstermiņa drošības vajadzībām,” sacīja Makeins, kurš vairākus gadus bija centies panākt spīdzināšanas izbeigšanu.

Aizliegums tika pieņemts kā grozījums Nacionālās aizsardzības pilnvarojuma likumā, par kuru debatē Kongress. Lai spīdzināšanas aizliegums stātos spēkā, Senātam un Kongresa apakšpalātai Pārstāvju palātai ir jāpieņem šis likums un jānosūta prezidentam Barakam Obamam parakstīšanai. Baltā nama administrācija maijā pavēstīja, ka Obama draudējis uzlikt veto šim likumam, jo tajā nav ņemtas vērā svarīgas valdības prioritātes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+