×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Atgriezeniskā saite no ārvalstīm

LETALETA

Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkls (ZST) izglītošanā uzsver starptautiskās sadarbības pieredzi un gatavojas konsultāciju sniegšanai akvakultūras nozares uzņēmējiem.

ZST kopš tā izveides 2011. gadā ir atsācis grāmatu par akvakultūru izdošanu, kā arī rīko vietējā mēroga un starptautiskus seminārus un pieredzes apmaiņas braucienus uz citām valstīm un Latvijā. Izdoti arī informatīvie materiāli par nozari. “Šajos braucienos gan uz zivju audzēšanas saimniecībām, gan arī uz pētniecības iestādēm ir gūts ļoti daudz atziņu, mēs jūtam atgriezenisko saiti no citām valstīm uz Latviju,” teic ZST zivsaimniecības speciālists Kristaps Gramanis.

ZST ir izveidojis arī profesionālās pilnveides izglītības programmu – 160 stundu akreditētu mācību kursu “Saldūdens zivju un vēžu akvakultūra”.

Latvijā kopš valsts neatkarības atjaunošanas līdz 2011. gadam latviešu valodā nebija izdota neviena grāmata par akvakultūru, tāpēc ar ZST atbalstu tulkotā un izdotā literatūra ir ļoti svarīga. Klajā laistas šādas grāmatas: “Rokasgrāmata recirkulācijas akvakultūrā”, “Karpu polikultūra Centrālajā un Austrumeiropā, Kaukāzā un Vidusāzijā” un “Varavīksnes foreļu audzēšana nelielos apjomos”. Grāmatas izdotas ar ES Zivsaimniecības fonda atbalstu. ZST kopš 2013. gada iesaistījās, izdot arī daudzu nozares profesionāļu iecienīto Zivsaimniecības gadagrāmatu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+