×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Atkal slēdz slimnīcas aprūpes nodaļu Valkā

slimnica2

No piektdienas līdz pat 17.septembrim būs slēgtas Vidzemes slimnīcas aprūpes nodaļas durvis Valkā, ceturtdien vēsta reģionālais laikraksts “Ziemeļlatvija”.

Avīze norāda, ka diemžēl šī nav pirmā reize, kad Vidzemes slimnīcas administrācija ekonomisku apsvērumu dēļ nolemj uz laiku apturēt pacientu ārstēšanu Valkā.

Vidzemes slimnīcas pārstāve Benita Brila paskaidrojusi, ka valcēnieši veselības aprūpes pakalpojumus varēs saņemt Vidzemes slimnīcā Valmierā, kā arī ambulatorajā nodaļā Valkā.   

Jau zināms, ka maijā pacientus Valkas poliklīnikā pieņems vairāku specialitāšu mediķi. Vienu reizi – rehabilitoloģe Inese Gaiķe un ārsts urologs Dainis Vorps. Maijā divas reizes pacientus pieņems endokrinoloģe Baiba Jēgere un funkcionālās diagnostikas speciāliste Inta Saknīte. Savukārt ķirurgs Andrejs Blumbergs – piecas reizes.

Darbu vasarā turpinās arī sertificētas medicīnas māsas, kuras sniegs medicīniskās aprūpes pakalpojumus pacientiem mājās saslimšanas, traumu vai funkcionālās nespējas gadījumā. Brila atgādina, ka šo medicīnisko pakalpojumu finansē no valsts budžeta. Par tā saņemšanas iespēju cilvēkiem jāinteresējas pie sava ģimenes ārsta.

Valkas aprūpes nodaļas vecākā medicīnas māsa Dināra Auniņa informē, ka otrdienas rītā nodaļā ārstējās 11 dažāda vecuma pacientu. Lai strādātu bez zaudējumiem, nodaļā kopumā jāārstējas 25 slimniekiem. Valkā ir pieejamas 20 terapeitisko slimību pacientu un piecas īslaicīgo pacientu gultas.

Pacientus Valkā aprūpēja četras medicīnas māsas un četras sanitāres. Darbs uz pusslodzi bija arī medicīnas māsai, kura pārzināja saimnieciskos jautājumus. Vidzemes slimnīcas administrācija visam personālam ir piedāvājusi darba iespējas slimnīcā Valmierā. Ja kāda darbiniece šo  piedāvājumu noraidīs, viņa varēs izmantot gadskārtējo atvaļinājumu, bet pēc tam doties bezalgas atvaļinājumā.

“Vairākas reizes personāls uz savas ādas izjutis nodaļas slēgšanas sekas. Ir sarežģīti strādāt tik nestabilā situācijā. Jācer, ka septembrī darbu atsāksim,” paudusi Auniņa.

Laikraksts iepriekš vēstīja, ka Valkā notika parakstu vākšanas akcija, lai panāktu uzlabojumus veselības aprūpē Valkas poliklīnikā. Īsā laikā akcijas rīkotāji savāca 1310 parakstus. Toreiz valcēnieši arī uzrakstīja un iesniedza protesta vēstuli toreizējai Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājai Ingunai Liepai, veselības ministrei Ingrīdai Circenei un novada domes priekšsēdētājam Kārlim Albergam. Vēstulē bija pausts arī aicinājums neslēgt aprūpes nodaļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+