×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

Atklāj, kas noticis ar četriem Bordo dogiem pēc traģēdijas Babītē (38)

Bordo-dogs-664x444

Četri Bordo dogu šķines suņi pēc traģiskā notikuma Babītē, kur ģimenē mītošie dzīvnieki pagalmā līdz nāvei sakoda mazu bērnu, ir iemidzināti un apglabāti, portālam “la.lv” pastāstīja Latvijas Kinoloģiskās federācijas vadītāja Vija Klučniece.

“Saimniece dabūja suņus atpakaļ, un viņi tika iemidzināti,” teica V.Klučniece. Viņa stāsta, ka suņi eitanizēti 11.novembrī.

Tajā pašā laikā no suņu saimnieces ir saņemtas fotogrāfijas par dzīvnieku turēšanas apstākļiem patversmē un tiek gatavota informācija atbildīgajām amatpersonām.

“Nekas vēl nav beidzies. Šobrīd sadarbojamies ar dzīvnieku aizsardzības organizācijām un gatavojam informāciju atbildīgajām amatpersonām. Suņi nevarēja tikt spīdzināti un novesti līdz tādam stāvoklim. Mums ir fotogrāfijas, kādos apstākļos viņus turēja – iestādēm nav priekšstata par dzīvnieku labturību,” tieša ir Klučniece.

Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) portālam pavēstīja, ka vēl tiek vākta informācija par suņu likteni un oficiāli skaidrots, vai viņi ir iemidzināti. Šādas ziņas redzamas reģistrā, bet vēl esot nepieciešams apkopot pierādījumus. Iepriekš policija PVD bija lūgusi veikt suņu bīstamības pārbaudi.

“Saistībā ar notikušo turpinās izmeklēšana. Par suņu bīstamību tiek lemts Pārtikas un veterinārajā dienestā. No suņu saimnieces esam saņēmuši informāciju, ka suņi ir iemidzināti, taču tiek gaidīts dokumentāls pierādījums,” tāds ir komentārs no Valsts policijas, kas norāda, ka suņu saimniecei bija tiesības rīkoties ar dzīvniekiem pēc saviem ieskatiem.

4.novembrī ap plkst. 17.30 Babītes novadā piecus un trīs gadus vecu bērnu vecāki atvases atstāja vecmāmiņai, kura savukārt devās uz darbu, bērnus nododot savai mātei. Kamēr vecvecmāmiņa pagalmā tīrīja sniegu, bērni netālu pikojās un spēlējās ar četriem ģimenes Bordo dogiem. Suņi kļuva agresīvi un meiteni sakoda līdz nāvei. Policija par notikušo ir ierosināja kriminālprocesu – pēc Krimināllikuma 12. nodaļas – par nonāvēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Tas ir labi ka iemidzināja .

 2. Risinājums vienkāršs–lai saimniece uzrāda dokumentālus pierādījumus , ka suņi eitanazēti( ja nepieciešams pat ekshumācija ) Audzētavu slēgt. Un lai vēl priecājas , ka patversme pieņēma un uzturēja tos slepkavniekus.
  Bet vispār – nebūtu slikti pārbaudīt visas patversmes, jo spriežot pēc nepārtrauktiem ziedojumu uzsaukumiem , daudzām pašdibinātām patversmēm ir problēmas nodrošināt labturību.

 3. Cik tomēr MAZ-SPĒJĪGAS un TŪĻĪGAS ir iestādes mūsu nabagmājā, kas skaidri apliecina, ka Latvija NAV civilizēta Eiropas valsts!
  Lielbritānijā vai Vācijā 5 dienu laikā jautājums būtu atrisināts – saimniece maksātu 10 000 eiro soda naudu par savu “bisnesu”, , kur tikusi APDRAUDĒTA bērna dzīvība un suņi būtu jau apglabāti.
  Žurnālistu Jūs arī kā ar mietu būtu pa galvu dabūjuši!
  Vai tad nav vairs neviena PROFESIONĀLA žurnālista, kurš būtu bijis SPĒJĪGS aizbraukt gan uz patversmi, gan uz saimnieces mājām un REA;LITĀTĒ pārliecinātos vai suņi SLEPKAVAS patiešām ir 11.novembrī (kā paši rakstāt!) ir apglabāti ???

 4. Četrus dārgus suņus mājas apsardzei neviens netur. Drīzāk tas bija biznesa projekts kur kucēns velk uz 1000 eiro un tāpēc neticās, ka apgrēkojušos zvērus tā ņēma un ar vieglu roku nobendēja. Gan jau lopiņi ir sadalīti pa vienam un sargā kādu lepnu leišu puspili un ir aiztirgoti par puscenu. Protams, visi četri kopā viņi ir bīstami, bet pa vienam ir dārgi un ļoti noderīgi. Tā domāju es, vecs suņumīlis un praktisks cilvēks.

 5. Tai bābai vispār kauna ir un kā zeme vispār tādus cilvēkus nes? Tagad kačās pravas, ka sunīši patversmē nav turēti luksus numuriņos? A pati savus mazbērnus turēja praktiski suņu fermā. Patversmi jau sabildējusi, bet savus soc.tīklu profilus un audzētavas mājas lapu ātri vien ar visām bildēm, kur šermuļi skrēja skatoties vien kā bērni kopā ar asinssuņiem, likvidēja.
  Vajag 101 x pārbaudīt vai tiešām suņi iemidzināti. Drīzāk pārdoti ārzemēs vai tiek turēti slepus.

 6. Suņi nav vainigi,bet gan bērna pieskatitaja! Tikpat labi varēja aizvest uz zologisko dārzu un ielaist bērnu pie lauvām! Ja man sunim kas kautko nodaritu tad viņam butu tads pat liktenis!

 7. Ziniet man bija sava gimene gadijums kad mans pasas dobermanis gandriz manu meitinu atstaja bez actinas ja mums tas bija nelaimes gadijums bet sunite saprata ko ir izdarijusi un ziniet velak mana meitina uz vinas vareja jat ka uz zirdzina un vina pat zobus neatnirdza tas vis kas notiek starp cilveku un dzivnieku esam atbildigi tiesi mes cilveki jo dzivnieks mums nevar neko pateikt vai sevi ka aizstavet savadak un neviens isti nezin kas un ka patiesiba tur bija!! Tapec nau verts neko un nevienu tiesat lai augstaki speki soda un tiesa vainigos es domaju ka gimenei tapat nau viegli jo berninu tagad tapat neatgriezis cik saprotu ari sunu vairs nau vini jau ir soditi
  Vecakiem velu sanemties un tureties brasi jo berninu zaudet tas ir briesmigakais kas vien var but ! 🙂 turaties

 8. Ziniet man bija sava gimene gadijums kad mans pasas dobermanis gandriz manu meitinu atstaja bez actinas ja mums tas bija nelaimes gadijums bet sunite saprata ko ir izdarijusi un ziniet velak mana meitina uz vinas vareja jat ka uz zirdzina un vina pat zobus neatnirdza tas vis kas notiek starp cilveku un dzivnieku esam atbildigi tiesi mes cilveki jo dzivnieks mums nevar neko pateikt vai sevi ka aizstavet savadak un neviens isti nezin kas un ka patiesiba tur bija!! Tapec nau verts neko un nevienu tiesat lai augstaki speki soda un tiesa vainigos es domaju ka gimenei tapat nau viegli jo berninu tagad tapat neatgriezis cik saprotu ari sunu vairs nau vini jau ir soditi
  Vecakiem velu sanemties un tureties brasi jo berninu zaudet tas ir briesmigakais kas vien var but ! 🙂 turaties

 9. Teksts liek domāt ,ka šo suņu fermu turēs un pavairos kur citur. Nopirks iemidzināšanas zīmi ? Kā parasti lv. Kas ir bērna dzīvība ,ja ar šiem bordo suņiem var tik daudz nopelnīt. Tā kā šie ir agresīvie suņi, kuriem pastiprināti jāizskauž šī īpašība, konkrētos suņus noteikti nedrīkst pavaorot.

 10. Citas iespējas taču nebija . Vai tad kāds spētu čubināties ap suni , kurš saplosījis bērnu ?

 11. Vai nav vienalga kā tos mēslus tureja?

 12. Kaut kas neaptverams. Tie mežoņi nokož bērnu a te vēl suņus aizstāv?! Un vēl trakāk uztrauksies kādos apstakļos turēti. Cilvēkam jāsēro, bet šis vēl bildes taisa… Piekrītu tam, kas te teica par to nošaušanu uz līdzenas vietas. Vispār tāds likums ar būtu jāivieš. Ja kādu sakož vai pasargdies nokož tā pieaicina mednieku un basta..Kāda vēl štkošana?! Tas varbūt būs par mācību kādam, kurš tur milzeņus un stāsta ka “viņš jau nekož”..

  • Tu esi debila,tevi pašu nošaut!Apdomā ko raksti,suņi nav vainigi,vainigie saimnieki

   • Pati esi tāda! Es tiešām nesaprotu, vai es dzīvoju demokrātiskā tiesiskā valstī vai kaut kādā absurdā murgu valstī! Pēc šāda notikuma bija jāsasauc visas atbildīgās institūcijas, lai lemtu, kā nodrošināt, lai neviens suņa izdzimtenis nevarētu nodarīt kautējumu cilvēkam. Bet nē – viss ir kluss un mierīgs!. Tagad sāksies jandāliņš par to, ka slepkavības ieroči esot nepareizi turēti (no raksta gan nevarēja saprast, kur viņi turēti nepareizi un kas tieši bijis nepareizi). Turpretī, kad daži suņi bija nomiruši no kaut kādas tur slimības, tad gan Saeimas deputāti bija sarīkojuši šim notikumam veltītu sēdi, kurā ļoti agresīvi uzbruka kaut kādai valsts iestādei, ka tā neko nedarot, bet suņi tik mirstot. Biedrene Rībena tā brēca, ka likās tūlīt putas nāks pa muti. Turpretī tad, kad tiek nokosts bērns, neviens vispār neliekas zinis. Turklāt šis nav vienīgais gadījums! Pirms kāda laika lasīju, ka “mīļās” vecmāmiņas acuraugs bija saplosījis zīdainīti. Vēl lasīju, ka asinssuņu bars bija nokodis apmēram 70 gadu vecu sievieti. Diemžēl no valsts nekāda rīcība nav sekojusi. Secinājums: no šādas valsts ir jābrauc prom. Un suņu aizstāvjiem novēlu, lai viņiem vecumdienās pensiju nodrošina suņi! Respektīvi, pensijas vietā viņiem vecumdienās vajadzētu uzdāvināt suņu baru. Tad kopā varēs riet un kost.

   • Vai tad suņi nenokoda bērnu ? To izdarīja kas cits ?

  • …jūs esat aprobežota..

  • Kā es piekrītu. Gan jau tiem debīlajiem suņu aizstāvjiem nāks dzīvē atpakaļ.

 13. Kādi ‘tie suņi- jau no izskata- pretīgi briesmoņi, kropļi. Visus šitādu šķirņu apšaut un miers, besī ārā tie smirdīgo suņu fani. Kā vispār var dzīvot cilvēks vienā telpā ar suni, no tās doma vien vēmiens nāk.

  • Tev kaut kas ar galviņu nav kārtībā, ja tādus murgus raksti. Spriežot pēc tava komentāra, izskatās, ka esi bīstamāks/a par suni, ar tieksmi uz vardarbību. Liec mieru suņiem, labāk padomā, cik pretīgs ļaunums tevī ir iekšā.

  • tu esi pretekle

  • Šausma vai jums spogulis mājās maz ir??! …izskatas ka nav…jūs pati esat morāla krople ar slimu galvu… Lai dievs sarga tos cilvēkus kuri atrodas jūsu tuvumā….

  • Ej ārstēties! Tev kaut kas galvā nav kārtībā! Tādas slimīgas domas!

  • Tu pati esi smirdiga krople!!! Suni ir 100 reizes labaki par cilveku!!! Bet ir iznemumi- agressivie suni, jo tiem ir agresivie saimnieki vai tas ir asinis!

 14. Kāpēc?? Ko suņi izdarīja nepareizi? Kāds situāciju redzēja no malas? Nokoda bērnu līdz nāvei. Bet varbūt par tēmu? Iemidzināt vajag lēmuma pieņēmēju, nevis suņus, kas ir dzīvnieki ar instinktiem.

  • Debils esi vai?! Ko var izdarīt mazs bērns tādu, lai viņu nokostu?! Tas bērns to suni turējapadusē iespiestu un sita?! Pat gadījumā, ja tas bērns viņam kaut ko izdaŗija…ja suns nesajēdz, ka no pāridaŗitāja ir jāmūk, tad tāds ir jālikvidē uz līdzenas vietas! Normāls suns, ja vinam daris pari muks, nevis kodis savam cilvekam. Kodis, ja nebus izejas, iekodis un laidisies. A kur tas berns seta tos suņus vaŗeja stūrī iedzīt un spīdzināt?! Kādas dumība svar rakstīt vispār!!!

 15. tiek vakti pieradijumi,ka suni patversme sliktos apstaklos dzivojusi,bet kas vaks pieradijumus pret iemidzinataju??? Iemidzina 4 sunus,jo saimniece neuznemas atbildibu par notikuso.

 16. Ja cilvèks nodara noziegumu.viņu taču neiemidzina!?!Tur bij jàuzņemàs atbildìba suņu saimniekam.Piekrìtu-tas ir neźèlìgi.bet nevaram bùt Dieva vietà un atņemt dzìvìbu dzìvai radìbai-tà ir cilvèka bezatbildìba.ka izaudzina tàdu dzìvnieciņu.skumji.ka nav pieņemti bargàki sodi pret šàdiem cilvèkiem.neuzskatu par pareizu iemidzinàt dzìvnieku.ja viņi kļuvuši agresìvi dèļ cilvèkiem.

  • Tie kropļi nokož mazu bērnu a tu te tos velna izdzimumus aiztāvi. Aita stulbā. Uz vietas vajadzēja nošaut un miers, pēc labākajām tradīcijām. Sakoda vienreiz, sakodīs vēlreiz. Moralfaggot tū

   • Jeb kurš adekvāts suņa īpašniek pirms iegādāties suni izvērtē kāda suga, kāda uzvedība, kāds raksturojums + ja jauna ģimene, ko darīt kad būs bērni. Piedodiet, bet suņu īpašnieku atbildība ir 100% jo suns nav vainīgs ja saimnieks ar smadzenēm apdalīts

   • Kretīn, tev vajadzētu uzšaut pa mūli par to, ka aitas nosauc par stulbām! Tu tos dzīvniekus pat nepazīsti un šitādi mēsli vēl mēģina taisīt savu smirdīgo muti vaļā!

  • akjē, esmu par dzīvniekiem, bet nu šis gadijums vispār nav apspriežams! pietiek ar vienu upuri, au tas ir par daudz. iemidzināšana nav nejēdzīga nosišana vai kā savadāk. diemžēl ja ir viena reize līdz asinīm, suņi to darīs vēlreiz – instinkti!
   dzīvnieku aizstāvji esiet prātīgi!!!

  • Kā vispār var smirdīgus krančus salīdzināt ar cilvēku….tas vien parāda,cik degradēts tu esi…

  • Tieši tà! Saimnieks audzini suni, nè otràdi.Vienmēr ,ja ir agresīvi suñi ir vainīgs cilvēks( tur nepiemērotos apstàklos, nepienàcigi baro, nemīl,nerotałàjas, varbūt pat sit vai tml) . Neviens jau nezin kàda bija šo dzīvnieku ikdiena. Nevar zinàt varbūt tika kaitinàti regulàri.

  • Kapēc gan nē? Par slepkavību un izvaeošanu varētu nošaut jā suņus! Cietumu mazāk, nodokļu maksātāju nauda mazāk tērētos uz visādiem morālajiem kropļiem… ā un suņus uzreiz bija jānošauj kopā ar saimnieci.

 17. Neticu suņu saimniecei. Vienkārši nav pamatojuma ticēt, bez dokumentāla pierādījuma, jo viņai bija pārāk liela mīlestība uz suņiem, pat lielāka par saviem mazbērniem. Tad – kā lai notic mutiskiem vārdiem? Pateikt var jebko.

Draugiem Facebook Twitter Google+