Latvijā
Kriminālziņas

Atklājas detaļas divu pensionāru slepkavībai Jaunolainē1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Ivars Soikāns/LETA

Tiesai nosūtīta krimināllieta, kurā apsūdzēts kāds vīrietis par divu personu noslepkavošanu un mājas nodedzināšanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais vīrietis, kurš jau agrāk tiesāts par slepkavībām, būdams alkohola reibuma stāvoklī, plkst. 3.00 naktī piegāja pie kādas mājas un pieklauvēja pie loga, lai palūgtu ūdeni.

Kad no trokšņa pamodās un pie durvīm pienāca mājas saimnieks, apsūdzētais palūdza ūdeni, bet mājas saimnieks atteicās iedot to kā arī piedraudēja izsaukt policiju. Saņemot atteikumu, apsūdzētais izsita mājas logu, uzbruka cietušajam, un ar līdzpaņemtu nazi iedūra viņam krūškurvī un ar trulu priekšmetu vairākas reizes sita pa galvu un ķermeni.

Izdzirdot troksni, no istabas iznāca kāda sieviete un apsūdzētais vīrietis uzbruka arī viņai, ar nazi vairākas reizes sadūra viņu, kā arī ar trulu priekšmetu izdarīja vairākus sitienus pa sievietes galvu. No gūtajiem miesas bojājumiem abas cietušās personas mira.

Pēc slepkavības izdarīšanas apsūdzētais no mājas nolaupīja dažādas sadzīviskas lietas un pēc tam aizdedzināja māju, kurā atradās abi nogalinātie pensionāri un uz to brīdi vēl dzīvs suns.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas rajona tiesai.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 10.augusta rīta saņemta informāciju par ugunsgrēku Jaunolainē, kur degusi kāda privātmāja. Ugunsgrēka lokalizēšanas brīdī ugunsdzēsēji konstatēja, ka mājā atrodas divu cilvēku līķi.

Pēc apkārtējo kaimiņu aptaujāšanas likumsargi noskaidroja, ka abi cietušie bijuši brālis un māsa. Sieviete dzimusi 1934.gadā, bet vīrietis 1935.gadā. Cietušie raksturoti kā ļoti patīkami cilvēki, kuri dzīvojuši kārtīgi un nekad konfliktos neesot iesaistījušies.

Operatīvas meklēšanas rezultātā tās pašas dienas pievakarē aizdomās turētais aizturēts.

1979.gadā dzimušais aizturētais jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem un par miesas bojājumu nodarīšanu. Aizturētais nav Jaunolaines iedzīvotājs un ar pensionāriem nebija pazīstams.

LA.lv