Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
1. februāris, 2016
Drukāt

Atklās izstādi par skaistumkopšanas vēsturi Rēzeknē

Foto: A. BondarenkoFoto: A. Bondarenko

20. gs. 30. gadu skaistumkopšanas priekšmeti no Z.Irbes salona Latgales Kultūrvēstures muzeja pastāvīgajā vēstures ekspozīcijā "Rēzekne laikmetu griežos".

Otrdien, 9. februārī plkst. 14 Latgales Kultūrvēstures muzeja apmeklētājus gaida iepazīšanās ar izstādi “Skaistuma stāsts Rēzeknē 20. gs. 30. gados”, LA.lv uzzināja muzejā.

Latgales sirdī Rēzeknē 20. gadsimta 30. gados inteliģences pārstāvji veidoja daudzveidīgu kultūras dzīvi, nostiprinājās ekonomiskā labklājība. Darbību sāka arī pirmā diplomētā kosmētiķe Zinaida Irbe (dz. Jansons) – sieviete, kura ar savu personības šarmu un darbu iepriecināja cilvēkus, stāsta muzejpedagoģe Inese Ločmele-Jansone.

Šogad Zinaida Irbe atzīmētu 115. gadadienu. Zinaida pabeigusi pēc jaunākajām Parīzes, Vīnes, Berlīnes modes tendencēm veidotos “1. Latvijas kosmētikas kursus”. No Rīgas pārcēlās uz Rēzekni un 1934. gadā atvēra skaistumkopšanas kabinetu. Dāmas un kungi augstu novērtēja iespēju apmeklēt skaistumkopšanas salonu – saposties ar vakara beauté iemeslu netrūka – notika balles, karnevāli, koncerti un izrādes.

Izstādē „Skaistuma stāsts Rēzeknē 20. gs. 30. gados” apmeklētāji atmiņai varēs nofotografēties 20. gs. 30. gadu stilizētā fotostendā, izzināt tā laika kultūras tendences, izlasīt pavārgrāmatu smalkumu receptes un gūt iedvesmu kosmētiķes Zinaidas dzīvesstāstā.

Izstāde apskatāma no 9. februāra līdz 9. martam, pēc iepriekšēja pieteikuma apmeklētājiem grupās izstādē iespējams novadīt interaktīvu ekskursiju, tāpat dāmas un kungi aicināti izmantot iespēju satikties un nosvinēt “Dzimšanas dienu muzejā”.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (21)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+