×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
2. februāris, 2017
Drukāt

Atklās Katiņas slaktiņa piemiņai veltītu izstādi (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Kara muzejā ceturtdien, 2. februārī plkst. 15 atklās izstādi “Viņus nogalināja ar šāvienu pakausī. Katiņas slaktiņš”, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstāde “Viņus nogalināja ar šāvienu pakausī” pirmo reizi tika parādīta pagājušā gada septembrī Tallinā un Tartū, kur tā guvusi cildinošas atsauksmes. Izstāde atklāj Katiņas slaktiņu kā padomju okupācijas laikā pastrādātā poļu genocīda zīmīgu simbolu, faktu sagrozīšanas un melu simbolu, notikumu noklusēšanas nozieguma simbolu starptautiskajā arēnā un patiesības uzvaras simbolu.

Katiņas slaktiņš joprojām poļu nācijai un Eiropas sabiedrībai ir sinonīms poļu inteliģences, dažādu tautību un ticību II Polijas Republikas pilsoņu iznīcināšanai.

Katiņas noziegums pastrādāts pēc 1939. gada 17. septembra PSRS agresijas pret Poliju, kad NKVD vienības 1940. gada pavasarī nošāva aptuveni 22 tūkstošus padomju gūstā kritušo Polijas karavīru un civilpersonu. Šis slaktiņš atstāja dziļas pēdas Polijas vēsturē. Saskaņā ar Lavrentija Berijas 1940. gada 5. marta lēmumu visi gūstekņi, kuri atradās apcietinājumā speciālajās nometnēs Kozeļskā, Starobeļskā, Ostaškovā un cietumos Rietumukrainā un Rietumbaltkrievijā, tika atzīti par “padomju varas ienaidniekiem”. 1940. gada aprīlī uzsāktā gūstekņu apšaušana turpinājās līdz maija vidum. Ne mazāk būtiski ir noziegumi, kas tika pastrādāti pēc Katiņas slaktiņa – represijas pret gūstekņu ģimenēm, izsūtījumi, kā arī padomju genocīda noklusēšana starptautiskajā arēnā daudzu gadu garumā.

Izstādes atklāšanas pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās Polijas Republikas Seima maršals Mareks Kuhciņskis un Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Izstādes atklāšanā piedalīsies arī Polijas Nacionālās piemiņas institūta – Noziegumu pret poļu tautu izmeklēšanas komisijas vadītāja vietnieks Mateušs Špitma, Polijas Republikas Nacionālās aizsardzības ministrijas Izglītības, kultūras un nacionālā mantojuma departamenta direktors Slavomirs Frontčaks, kā arī Latvijas Kara muzeja direktore Aija Fleija un Polijas Armijas muzeja Varšavā direktors Adams Bulava.

Izstāde būs apskatāma bez maksas, katru dienu, no 2. februāra līdz marta sākumam.

Izstādi sagatavoja Katiņas muzejs, Varšavas nodaļa un Nacionālās piemiņas institūts, izstādes norisi Latvijā atbalsta un nodrošina Latvijas Kara muzejs un Polijas Republikas vēstniecība Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Где комментарии? Где антисоветский энтузиазм и ажиотаж? Неужто латышам надоело это враньё?

Draugiem Facebook Twitter Google+