Kultūra
Kultūrpolitika

Atklās virtuālu ekskursiju pa Jauno Rīgas teātri0

Foto: A4D.lv

Pirmdien, 18. jūnijā, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un kultūras ministre Dace Melbārde atklās pirmo virtuālo ekskursiju, kas ļaus iepazīt topošo Jaunā Rīgas teātra ēku, informēja VNĪ Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Inta Plūmiņa.

Virtuālās ekskursijas atklāšanas pasākums notiks plkst. 14 “Lattelecom” centrālajā birojā.

“Divos mēnešos, kopš sabiedrībai prezentējām Jaunā Rīgas teātra pārbūves plānus, ir pabeigts iepirkums un izdevies atrast nepieciešamo finansējumu būvniecībai,” teica Kitija Gruškevica.

JRT būvniecības budžets pēc aktuālajiem aprēķiniem ir 21 miljons eiro, bet pārējos izdevumus veido būvuzraudzība, tehnoloģijas un aprīkojums, kā arī ārvalstu ekspertu darbs.

Saistītie raksti

JRT projekta autori ir pilnsabiedrības “Zaigas Gailes birojs un partneri”. Atbilstoši iecerēm JRT izmantoto telpu apjoms gandrīz divkāršosies – no 5146 uz 9 767,1 kvadrātmetriem, turklāt papildus plānota pagalma labiekārtošana 649,2 kvadrātmetru platībā.

Savukārt kopējais skatītāju vietu skaits sasniegs 840 iepretim līdzšinējām 400. Proti, paredzētas trīs skatītāju zāles – lielās Smiļģa zāles partera daļā būs 325 skatītāju vietas, bet balkonā – 175, lielajā “Black-box” zālē – 240, mazajā “Black-box” zālē būs 100 sēdvietu. Paredzēta vieta teātra kafejnīcai un bērnu istabai. Papildus jaunajā apjomā ir paredzētas trīs mēģinājumu zāles – lielā mēģinājumu zāle 282 kvadrātmetru platībā, divas mazās mēģinājumu zāles 163 kvadrātmetru un 126 kvadrātmetru platībā. Otrais stāvs, kas ieguvis nosaukumu “Radošais stāvs”, tiks pilnībā atvēlēts aktieriem un citiem teātra darbiniekiem ar plašu virtuvi kopīgai tējas tasei, lugu lasījumiem vai jaunu ideju radīšanai. Savukārt pagraba stāvā būs moderna darbnīca.

LA.lv