Latvijā
Kriminālziņas

Atklāti 2,6 miljoni “kreiso” cigarešu un jauna tendence – kontrabandu ieved no Lietuvas 16

Foto: VID

Kādā Rīgas noliktavā, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas policijas pārvaldes darbinieki aizturējuši divas personas un 2 599 200 kontrabandas cigaretes “LM” ar Moldovas akcīzes preču markām, ziņo VID.

Šā gada 23. septembrī kādā noliktavā, Rīgā tika atklāta krava ar 2 599 200 gab. cigaretēm “LM” ar Moldovas akcīzes preču markām. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka kontrabandas cigaretes Latvijā pārvadātas un glabātas slēptā veidā – ābolu kravā. Krava Latvijā ievesta no Lietuvas. Veicot operatīvos pasākumus tika noskaidrots, ka krava tika iekrauta Polijā, bet Lietuvu šķērsoja tranzītā, tādējādi netika pakļauta muitas kontrolei Latvijā, kā arī tai netika pievērsta pastiprināta uzmanība transportēšanas laikā Lietuvā.

Par šo noziegumu VID Muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 191.panta trešajā daļā[1] paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas divas personas – 1985. gadā dzimis Latvijas Republikas pilsonis un 1980. gadā dzimis Ukrainas pilsonis. Abām aizdomās turētajām personām ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izņemtās cigaretes tika nodotas glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

VID Muitas policijas pārvalde ir konstatējusi tendenci, ka Latvijas nelegālajā cigarešu tirgū parādās cigaretes, kuras tiek ievestas no Lietuvas un Polijas, tā mazinot iespējamos riskus, ka Latvijas muitas iestādes atklās nelegāli ievestās cigaretes, norāda VID Sabiedrisko attiecību daļa.

LA.lv