×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2012
Drukāt

Atsāksies pāvesta bijušā virssulaiņa tiesas prāva

Šodien atsāksies par slepenu dokumentu nopludināšanu apsūdzētā Romas pāvesta Benedikta XVI bijušā virssulaiņa Paolo Gabrieles tiesas prāva.

Gabriele atzinis, ka nopludinājis slepeno informāciju, lai atsvabinātu katoļu baznīcu no “ļaunuma un korupcijas”. Tiesas prāva šajā lietā sākās sestdien, taču lietas izskatīšanā tika izsludināts pārtraukums, jo Vatikāna tiesneši atteicās pieņemt kardinālu savāktos pierādījumus. Tiesneši norādīja, ka vērā tiks ņemti tikai Vatikāna policijas un prokurora iegūtie pierādījumi.

Sagaidāms, ka otrdien Gabriele tiesā tiks nopratināts. Ja tiesa atzīs viņa vainu zādzībā vainu pastiprinošos apstākļos, pāvesta bijušajam virssulainim draud līdz pat četru gadu cietumsods, taču eksperti prognozē, ka Benedikts XVI viņu, visticamāk, apžēlos. Galvenais tiesnesis atklājis, ka spriedums varētu tikt pasludināts līdz nākamās nedēļas beigām.

Gabriele nopludināja slepenus dokumentus, kas maijā tika publicēti grāmatā. Starp slepenajiem dokumentiem bija arī augsta ranga Vatikāna amatpersonu privātā korespondence, kas atklāj asas varas cīņas un korupciju Vatikānā. Tiek uzskatīts, ka informācija nopludināta ar mērķi diskreditēt ietekmīgo Vatikāna valsts sekretāru kardinālo Tarčīzio Bertoni. Klajā nonākot slepenajiem dokumentiem, pāvests uzdeva kardināliem veikt neatkarīgu izmeklēšanu, kuras rezultāti publiski netiek atklāti. Galvenais jautājums gan joprojām palicis neatbildēts – vai Gabriele rīkojās viens pats. Gadījumā, ja izrādītos, ka viņam bija līdzzinātāji, tas Vatikānā izraisītu vēl nopietnāku krīzi.

Februārī publicētajā intervijā pats Gabriele runāja par “aptuveni 20” līdzīgi domājošiem cilvēkiem dažādās Vatikāna iestadēs. Gebriele arīdzan asi vērsās pret Vatikānā valdošo milzīgo slepenību. “Tur ir daudz liekulības, tā ir liekulības karaliste,” atzina pāvesta bijušais virssulainis.

46 gadus vecais virssulainis tika arestēts 23 .maijā, likumsargiem izmeklējot lietu par privātu pāvesta dokumentu nopludināšanu medijiem. Gabriele pāvesta dienestā strādāja kopš 2006. gada, un viņš bija viens no retajiem izredzētajiem, kuram bija pieejamas pāvesta privātās telpas. S

ākotnēji viņš 53 dienas tika turēts Vatikānā, bet jūlijā viņam tika noteikts mājas arests. Pēc Gabrieles aresta viņa dzīvesvietā tika atrasti dokumenti un kopēšanas aprīkojums. Tikmēr otrs šajā lietā apsūdzētais – bijušais Vatikāna valsts sekretariāta analītiķis un programmētājs Klaudio Skarpeleti – tiks tiesāts atsevišķā prāvā, sestdien nolēma tiesa. Šonedēļ tiesā liecinās pāvesta personīgais sekretārs Georgs Gansveins un viena no četrām pāvesta mājkalpotājām Kristina Černeti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+