×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
26. janvāris, 2017
Drukāt

Atstājiet amatā rektoru: zināšanām nav valodas! (18)

Rīgas Ekonomikas augstskolas ēka Strēlnieku ielā. Foto - LETARīgas Ekonomikas augstskolas ēka Strēlnieku ielā. Foto - LETA

Atklātu vēstuli “Zināšanām nav valodas – atstājiet amatā SSER rektoru” izplatījis
Māris Simanovičs, kurš ir Rīgas Ekonomikas augstskolas absolvents un vada absolventu asociāciju.

“Esmu absolvējis Rīgas Ekonomikas Augstskolu (SSE Riga) 2001.gadā un šī man parastam vidusskolniekam, kura vecāki ir pedagogi, bija unikāla iespēja iegūt pasaules līmeņa izglītību tepat Latvijā, kas savukārt pavēra pilnīgi citus iespēju horizontus manā tālākajā karjerā.

Šobrīd esmu SSER absolventu asociācijas prezidents, mani augstskolas biedri strādā 60 pasaules valstīs, mūsu augstskolu ir pabeiguši 23 valstu pilsoņi. Augstskolas darbības laikā to ir absolvējuši vairāk nekā 2000 studentu, kuri darbojas 463 Latvijas uzņēmumu valdēs vai tie pieder SSER absolventiem, šie uzņēmumi nodarbina 20000 cilvēku, šo uzņēmumu apgrozījums ir 5,2 miljardi eiro. Starptautiska līmeņa izglītība ir bijusi un joprojām ir pieejama tepat Latvijā. Tādējādi talantīgi jaunieši nebrauc studēt uz ārzemēm, kas beigās nereti nozīmē arī to, ka viņi pēc studijām neatgriežas – tā aizplūst Latvijas nākotnes potenciāls, kas ir mūsu pēdējā laika problēma. Tā vietā SSE Riga piesaista ārvalstu jauniešus, kas var potenciāli vēlāk arī Latvijai dot savu ieguldījumu

Manā izpratnē SSER bija biznesa izglītības tilts, kas savienoja ārvalstu investorus ar tikko neatkarību atguvušo Latviju un šo gadu laikā ir bijis viens no dzinējspēkiem uzņēmējdarbības vides attīstībā un izglītības eksporta flagmanis.

18 gadus Anders Palzovs ir bijis SSER rektors, cienīts ne tikai Latvijā un Baltijā, bet arī ārvalstīs, cilvēks, kurš veidojis augstskolas dienas kārtību un atpazīstamību un simtiem studentu nodrošinājis iespēju iegūt pasaules līmeņa izglītību. Man kā valsts patriotam nav pieņemams, ka izmantojot likuma nepilnības vai nepareizu interpretāciju, mēs visai pasaulei pateiksim, ka neatbalstām ārvalstu zinātņu doktorus Latvijas augstskolu vadībā. Pie tam šī ir augstskola, kas ir patstāvīga, tā nesaņem no Latvijas budžeta ne grasi, toties piesaista finansējumu no Zviedrijas, korporatīvajiem un privātajiem sponsoriem.

Savā un absolventu vārdā aicinu Izglītības ministru uz konstruktīvu dialogu par to, kā atrisināt radušos situāciju un nodrošināt Latvijas augstākās izglītības sistēmas starptautisko konkurētspēju, t.sk. nodrošinot arī turpmāk iespēju ārvalstu speciālistiem vadīt REA.”

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. 18 gadus Anders Palzovs ir bijis SSER rektors, cienīts ne tikai Latvijā un Baltijā,
  =====================
  Tik ILGI – 18-19 gadus- dzīvojot Latvijā IZTICIS bez LATVIEŠU- VALSTS valodas?
  Un bijis tāds RIEBUMS pret bauru valodu???
  Apbrīnojama … “inteliģence”!
  Dīvainākais, ka ĀRVALSTU vēstnieki Latvijā gan MĀCĀS latviešu valodu, laikam viņiem ir lielāka CIEŅA pret valsti kurā strādās vismaz 4 gadus …

 2. Kurš muļķis to rakstījis?

 3. Neredzu daudz loģikas šajā rakstā. Kas mums ir svarīgāk, – cik mūsu puišu vazājās pa visu pasauli vai tas, ka mūsu augstskola darbojās mūsu valsts labā? Nekad arī neesmu dzirdējis par zināšanām bez valodas.

 4. diez cik ilgi cienījamais Māris Simanovičs varētu nostrādāt Zviedrijas augstākās mācību iestādes rektora amatā bez zviedru valodas zināšnām? Kapēc mums vienmēr jābūt tiem pazemīgajiem un nevērtajiem citu priekšā, galu galā neviens taču neprasa neiespējamo. 18 gadi jau nu ir pietiekoši, lai gudrs un sakarīgs cilvēks iemācītos tās valsts valodu, kurā viņš dzīvo, ja nu vienīgi viņa augstprātība to neļauj.Zināšanām varbūt arī nav valodas, tomēr katram, kurš šīs zināšanas grib nodot citiem, valodas zināšana ir svarīga

 5. Bez valodas vispār nav nekādu zināšanu.

 6. valsts valodas prasme ir NEPĀRPROTAMS jautājums!? Pasakiet man valsti, kurā rektora amatu ieņemošs cilvēks VAR ATĻAUTIES NEPRAST VALSTS VALODU???????????????? NONSENSS!!! KAUNA NAV!! KĀDA TE POLITIKA, JA TU PATS ESI ŠOVINISTS UN TIK ĻOTI NĪSTI ŠO VALSTI – LATVIJU!???? Ja tiešām cilvēks ir IZGLĪTOTS, TAD VALODU SEN VARĒJA APGŪT!? Zināšanām ir valoda!!! Par KO vispār ir runa??? NEVAR TĀDS BŪT REKTORS!!! VIENKĀRŠI NEVAR UN VISS!!! VAI VIŅŠ PATS TO NESAPROT???????????????

 7. Kundziņš ir vienkārši bezkauņa, 18 gados nav iemācījies valodu un vēl piesauc politiku.

 8. Dumjš tas absolvents – zināšanām ir valoda, un zinātājiem ir pienākums pret valodu!

 9. Sarežģīts gadijums Atbildēt

  Smags gadījums. Rektora kungs vieš man lielas simpārtijas, iepazīstoties ar info augstskolas majaslapā un zinot dažu beidzēju atsauksmes.
  sajā gadījumā es teiktu ka gribas sadu cilvēku redzēt arī turpmāk mūsu augstskolu vidē. Bet kas būtu, ja te strādatu kāds kas būtu dibinājis krievu augstskolu un kurš nebūtu simpātisks cilvēks un kur mācības notiktu galvenokārt krieviski?
  p.s. ar Juridisko aukstskolu ir atšķirīga situācija. Tur nav tik forša ilggadīga rektora.

 10. Pa astoņpadsmit gadiem tam ķēmam vajadzēja iemācīties valsts valodu. Kārtējais šovinists.

 11. Vai tad Nobela prēmijas laureāti, kuri virza pasaulē zināšanu attīstību, visi runā vienā valodā, vai katrs savā? Katram intelektuālim, vismaz aiz cieņas pret valsti, kurā strādā, ir pienākums zināt šīs valsts valodu. Bet ja viņš ir administrators, tad vēl jo vairāk.

 12. Ja cilvēks neiemācās valodu, tam ir 2 iemesli: 1) to neļauj intelekta līmenis, 2) noliedzoša attieksme pret tās valsts valodu, kur dzīvo un strādā. Abos gadījumos skaidrs, ka šāds cilvēks rektora amatu ieņemt nevar. Rektors ir administrators, viņam nav jābūt zinātniekam.

 13. mankurtam Simanovičam: Atbildēt

  Valoda ir vissvarīgākā, bez valodas nav tauta.

 14. Vai tad pa 18 gadiem “cienijamais” profesors nevareja iemācīties latviešu valodu!????????? Vai viņš ciena šo zemi,valodu,tautu????? Un Māris vēl sit pie krūtīm-“es kā patriots”…!!!!! Vai Tu maz zini,kas ir patriots?

 15. Un ka var parbaudit rektora zinasanas? Tas, kurs parbauda rektoru -vai tikai tam jazina parbaudamas personas valoda. Absurds.

 16. Varēja jau nu pidžin iņgļišā šo manifestu te publicēt!

 17. Bez valodas nav zināšanu. Kādu labumu tautai dod cilvēks, ja nav valodas, vai ir tik lielmanīgs, ka pārējos uzskata par salašņām?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gada kodējs – lapsene!

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pēdējā laikā vai ik dienu nogādājis slimnīcā vairākus lapseņu vai bišu sadzeltus cilvēkus, kuriem pēc tam sākusies alerģiska reakcija. Šogad bijusi silta ziema, līdz ar to lapseņu mātītes ir labāk pārziemojušas, tāpēc lapseņu skaits šajā vasarā ir diezgan liels, vērtējis Latvijas Dabas muzeja zooloģijas nodaļas vecākais entomologs Jānis Dreimanis. Kā katru gadu jūlija beigās un augustā lapseņu skaits sasniedz savu maksimumu.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+