Dabā
Zaļā dzīvošana

Auksts ūdens jūrā – Ventspilī, citur piekrastē ūdens kļuvis siltāks1

Foto – LETA/Agnese Gulbe

Šīs nedēļas sākumā ūdens temperatūra Latvijas piekrastē daudzviet paaugstinājusies, liecina dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un satelītiem.

Dienvidaustrumu vēja ietekmē svētdien un naktī uz pirmdienu piekrastes lielākajā daļā ūdens atdzisa līdz +8..+17 grādiem, bet Kolkā ūdens temperatūra aizvien svārstījās ap +25 grādiem.

Saskaņā ar pašvaldības sniegto informāciju ūdens temperatūra Jūrmalā pirmdien bija +17 grādu, bet atbilstoši iedzīvotāju ziņotajam pēdējās divās diennaktīs gan Jūrmalas, gan Rīgas peldvietās ūdens temperatūra jūrā vietām noslīdēja līdz aptuveni +10 grādiem.

Krasas temperatūras svārstības turpinājās Mērsraga ostā. Pagājušās nedēļas nogalē ūdens atdzisa no +27 līdz +8 grādiem, pirmdien temperatūra pakāpās līdz +18 un vēlāk noslīdēja līdz +11 grādiem, savukārt otrdienas rītā ūdens atkal iesilis līdz teju +20 grādiem.

Rojā ūdens temperatūra pakāpusies no +14 grādiem pirmdienas rītā līdz +21 grādam otrdienas rītā, savukārt Kolkā ūdens temperatūra noslīdējusi līdz nepilniem +24 grādiem.

Saistītie raksti

Auksts ūdens saglabājas Ventspilī – pēdējās trīs diennaktīs ūdens temperatūra Ventspils ostā bijusi +11..+14 grādu robežās un arī otrdienas rītā tā ir tikai +13 grādu.

Skultes ostā otrdienas rītā ir nepilnus +19 grādus silts ūdens, Salacgrīvas ostā – par grādu siltāks.

Ūdens temperatūra upēs un ezeros pārsniedz +18 grādu, vairumā ūdenstilpju otrdienas rītā ir +22..+25 grādus silts ūdens.

Augstākā ūdens temperatūra pirmdienas pēcpusdienā bija +28 grādi Mūsā pie Bauskas.

LA.lv