×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

“Austrasdienas” šogad no Liepājas līdz Alūksnei

Foto: LETAFoto: LETA

Kā ik gadu martā vārda svētku gaviļniece Austra Pumpure aicina uz dziesminieku festivālu “Austrasdienas”, kas šogad notiek gan Liepājā, gan Rīgā un Cēsīs, portālu LA.lv informēja Austras biedrības pārstāve Inese Sērdiene.

Tradicionāli “Austrasdienu” koncertu ietvaros Austras un austrasbērnu izpildījumā dzirdēsim Imanta Kalniņa un austrasbērnu dziesmas, kā arī tautasdziesmas. Šogad, atzīmējot dzejnieka Vika jubileju, īpašs akcents likts uz dziesmām ar Vika vārdiem.

Svētkus ievadot, pirmdien, 3. marta vakarā Liepājas Latviešu biedrības nama foajē atklās Irinas Tīres personālizstādi “Austra un bērni”, kas būs apskatāma līdz 30. martam. Fotomāksliniece Irina Tīre dziesminieces talanta iedvesmota, ne vienu reizi vien ir bijusi klāt Austras un austrasbērnu koncertos un iemūžinājusi daudzus brīnišķīgus kadrus savās fotogrāfijās.

Pirmie “Austrasdienu” koncerti notiks 8.-9. martā Liepājā. Vēju pilsētā viesosies arī dziesminieki no Rīgas, tostarp Arnis Miltiņš, Eduards Cauna, Ēriks Pozemkovskis, kā arī Rīgas austrasbērnu jaunā paaudze. Koncertos dzirdēsim arī vietējos austrasbērnus – Kristīni Sudmali-Lociku, Kristapu Sudmali, Uldi Ozolu, Ivetu Gailišu un citus.

Sestdien, 8. martā plkst. 14.00 visi mīļi aicināti uz koncertu Liepājas Bērnu un Jaunatnes centrā “Vaduguns” (Kungu ielā 7), kur skanēs gan Imanta Kalniņa, gan austrasbērnu radītās dziesmas. Savukārt sestdienas vakarpusē plkst. 18.00 radošajā telpā “Tējas istaba” (F.Brīvzemnieka ielā 28) uz dziesmu vakaru aicina dziesminieks Eduards Cauna, kas izpildīs dažādu autoru, tostarp Valda Atāla, Jura Hirša un citu dziesminieku radītās dziesmas. Dziesmu vakari bieži pārtop kopējā sadziedāšanās noskaņu vakarā.

Svētdien, 9. martā, plkst. 13.00 stāstus mūzikā audīsim ar latviešu tautasdziesmām folkloras centrā “Namīns” (Bāriņu ielā 32).

Savukārt 12. martā plkst. 17.00 Liepājas Vācu-latviešu tikšanās centrā (Stendera ielā 5) dzirdēsim dažādu tautu tautasdziesmas gan oriģinālvalodās, gan esperanto valodā. Ieeja koncertos Liepājā bez maksas.

Rīgā Austra Pumpure un austrasbērni viesosies 23. martā plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrībā (Merķeļa ielā 13). Šajos koncertos pievienosies Agita Kaužēna, Silvija Silava, Elīna Līce, grupa “Jumis”, Uldis Kākulis un citi austrasbērni un domubiedri. Īpašais viesis – dzejnieks Viks. Programmā skanēs Imanta Kalniņa un austrasbērnu dziesmas, īpaši izceļot dziesmas ar dzejnieka Vika vārdiem

24. martā plkst. 18.00 Austra Pumpure un austrasbērni viesosies Cēsu izstāžu namā, bet 25. martā ar patriotisko dziesmu programmu viesosies arī koncertā Alūksnes pilsētas Tautas namā pasākuma “1949.-2014. Kad apstājas laiks…” ietvaros. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+