×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. novembris, 2016
Drukāt

Bagātnieku vidū izmaiņas: Tapis jaunais Latvijas miljonāru Top 100 (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ceturtdien, 24.novembrī, Rīgā prezentēs jauno “Latvijas miljonāru Top 100”, aģentūru LETA informēja saraksta veidotāji.

Topa veidotāji informē, ka otro gadu pēc kārtas “Latvijas miljonāru Top 100” iekļuvušo uzņēmēju kopējā biznesa vērtība turpina samazināties, turklāt arī valsts bagātāko cilvēku pirmajā desmitā ir notikušas ievērojamas pārmaiņas.

“Topa pirmā desmitnieka īpašumu kopējā vērtība joprojām turpina pieaugt (1,74 miljardi eiro šogad pret 1,41 miljardu eiro pirms gada), taču tālākā “TOP 100″ daļa šo pieaugumu līdzsvaro ar vērtības kritumu,” norādīja viens no topa veidotājiem, žurnālists Lato Lapsa. Viņš piebilda, ka topā šogad konstatēts arī gandrīz visu turīgāko ģimeņu biznesa vērtības kritums. Vienlaikus kopumā topa dati tomēr liecina par vēl vienu stabilitātes gadu. Jaunajam miljonāru topam pamatā ir 2015.gada dati, taču pirmajā desmitā ir vērojamas arī personāliju izmaiņas.

“Laika stara” valdes priekšsēdētājs Vadims Jerošenko norādīja, ka banku vērtība ir atkarīga ne tikai no finanšu rezultātiem, bet arī no situācijas reģionā, kas šoreiz lika būt piesardzīgākiem vērtējumā. “Lielai daļai uzņēmēju dinamika šogad ir ar mīnusa zīmi, jo iepriekšējā gada finanšu datos izteikti atspoguļojās ģeopolitiskās situācijas ietekme, un arī 2016.gads nav uzskatāms par izaugsmes gadu,” viņš pauda.

Jaunais “Latvijas miljonāru Top 100” jau tradicionāli top sadarbībā ar “Lursoft” datubāzēm un korporatīvo finanšu kompāniju “Laika stars” un tiks publicēts biznesa žurnāla “Kapitāls” decembra numurā.

SIA Lursoft IT valdes locekle Daiga Kiopa pieļāva, ka banku sektorā turpmākajos gados peļņas pieaugums vairs nebūs tik straujš. Vienlaikus viņa atzina, ka reizē ar finanšu pakalpojumu sfēru “Latvijas miljonāru Top 100” ir plaši pārstāvētas arī azartspēles, vairumtirdzniecība, degvielas mazumtirdzniecība, mežizstrāde, būvniecība un loģistika.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pārsvarā uz valsts līdzekļu rēķina,tur no paša sākuma,valsts nauda,pensijas,kuras būtu jāsaņem tagadējiem pensionāriem,tā pat valsts uzņēmumus,ko likvidēja,visa naudiņa personīgos kontos,kā savādāk tie miljonāri rodās,tikai uz līdzcilvēku rēķina,ar sazagto naudu tagad tēlo inteliģenci,zemnieks vai strādnieks godīgi pelnot naudu,nav inteliģents,tikai viņi nezog un tāpēc nav miljonāri,ne kauna,ne goda,samaitātā pasaule.vispār nav ,ko teikt,un vēl lielās,nu galīgi neskaisti.

  2. naudas mijēji, koku izcirtēji un azartspēļu organizētāji, fondu apguvēji

Draugiem Facebook Twitter Google+