Sports
Basketbols

Bagatskis noņem cepuri spēlētāju priekšā: uzvaras nekad nevar būt par daudz 0

foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis pēc panākuma pār Beļģiju atzina, ka uzvara izcīnīta ar smagu darbu un tas palīdzēs komandai nomierināties. Bijis tādam turnīram raksturīgais satraukums, kuru kliedēt nemazināja zaudējums pirmajā spēlē.

“Priecēja, ka pieļāvām tikai deviņas kļūdas. Lai arī vakar pret Serbiju mēs katastrofāli zaudējām bumbas pie sava groza, kļūdas bija galvenais iemesls, kāpēc ielaidām punktus situācijās, kas izšķīra spēles iznākumu. Laba aizsardzība sākas ar pamatotu metienu uzbrukumā. Brīžiem metiens ir labāks par piespēli, lai gan ekstra piespēle ir svēta lieta. Sen neesmu redzējis, ka komanda atdod 31 rezultatīvu piespēli un 13 no tām ir Jānim Strēlniekam. Izcili uzbrukumā bija Timma un Porziņģis, bet otrs Jānis apgādāja visus ar bumbām,” Bagatskis izcēla šīs spēles veiksminiekus.

“Vairāk nekā 20 minūtes vārda tiešajā nozīmē mēs aizsardzībā strādājām. Brīžiem meklējām vieglāko ceļu, kas noveda pie nepamatotiem metieniem, un uzreiz Beļģijas izlase mūs sodīja – trešajā ceturtdaļā viņi pietuvojās līdz četriem punktiem. Beļģijas pirmajā spēlē izmeta 38 trīspunktu metienus, bet pret mums viņi no 25 pirmajiem punktiem 24 guva ar raidījumiem no distances. Tas parāda viņu spēles stilu. Tāpēc jau tas čempionāts ir interesants – katrai komandai jāgatavo sava taktika tieši aizsardzībā. Svarīgi, vai varam to izpildīt. Šodien spēlētāju priekšā par to noņemu cepuri. Šī uzvara komandai noteikti ļaus nomierināties. Arī šajā Eiropas čempionātā dzīvosim bez brīvdienām – rīt ir treniņš, šovakar jāsagatavo spēlētājiem informācija par Lielbritāniju. Uzvaras nevar būt par daudz,” galvenajam trenerim darba duna turpinās. Lai sagatavotu taktiskās ieceres, nereti arī nakts stundās – beļģu spēles svaigākās nianses tika pētītas līdz diviem naktī.

Saistītie raksti
LA.lv