Latvijā
Politika

Baldones mēram Požarnovam ļauts saglabāt dāsni atalgoto amatu “Rīgas satiksmes” valdē 16


Andrejs Požarnovs
Andrejs Požarnovs
Foto – Dainis Bušmanis

Jaunais Baldones novada mērs Andrejs Požarnovs (“Gods kalpot mūsu Latvijai”) arī pēc kļūšanas par pašvaldības vadītāju ir saglabājis dāsni atalgoto amatu “Rīgas satiksmes” valdē, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Požarnova alga “Rīgas satiksmē” pērn pārsniedza 5000 eiro mēnesī, kamēr Baldones mēra atalgojums ir 1500 eiro. Arī uz darbu domē Požarnovs ierodas ar “Rīgas satiksmes” dienesta automašīnu – 2013.gada izlaiduma “Volvo XC70”, vēsta raidījums.

Savienot amatus viņam atļāvuši gan Baldones domes deputāti, iebilstot tikai opozīcijā nonākušās “Reģionu alianses” deputātiem, gan Rīgas domes mērs, “Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētājs Nils Ušakovs (S).

Ušakovs skaidro, ka viņam kā kapitāldaļu turētājam ir izdevīgi, ka Pierīgas pašvaldības vadītājs strādā “Rīgas satiksmē”, jo esot svarīgi veicināt sadarbību ar tām. “Ja mēs redzam tur saprotamu partneri, Rīgai tas ir pluss. Vai Baldones iedzīvotājiem der, ka Baldones novada priekšsēdētājs strādā paralēli arī Rīgā, tas ir viņiem jautājums,” norāda Ušakovs.

No Ušakova teiktā arī noprotams, ka Požarnova līgums nav grozīts un viņa alga tagad nebūs mazāka. Ja ar darbiem “Rīgas satiksmes” valdē viņš netikšot galā, tad Ušakovs lems, kādā lomā Požarnovs turpmāk paliks uzņēmuma struktūrās.

Pats Požarnovs raidījumam apgalvo, ka amatu apvienošana nevienā no darbiem viņam netraucējot.
Vienlaikus raidījumam tapis zināms, ka Baldones domē notiek tās struktūru un funkciju audits, kas pasūtīts Požarnova vadītās partijas “Gods kalpot mūsu Latvijai” ģenerālsekretāra uzņēmumam. Auditam esot atvēlēti 10 000 eiro. Cenu aptaujas rezultātā tas ir pasūtīts SIA “CMAP”, kura valdes loceklis un īpašnieks ir Mārcis Pūķis.

“Es viņu izvēlējos tāpēc, ka man bija ļoti laba pieredze iepriekš, jo Mārcis Pūķis bija “Rīgas pilsētbūvniekā” iekšējais auditors, viņa laikā tika ieviests ISO standarts, un vienkārši tas rezultāts ir ļoti pozitīvs,” atzīst Požarnovs. “Faktiski sanāk tā, ka katru dienu no audita rezultātā veiktajiem materiāliem parādās, ka ir bijusi kāda nelikumīga darbība,” pauž Baldones mērs.

Pūķis atzīst, ka viņu par plānoto auditu informēja un piedalīties cenu aptaujā aicināja tieši Požarnovs, tomēr neuzskata, ka tas var ietekmēt audita secinājumus. Viņš skaidro, ka nevienam no “CMAP” darbiniekiem, kuri ir iesaistīti pakalpojumu sniegšanā Baldones novada domei, nav saistības ar iepriekšējās domes vadības pieņemtajiem lēmumiem, kuru atbilstība normatīvo aktu prasībām šobrīd tiek pārbaudīta, tādēļ nav pamata apšaubīt to objektivitāti.

Požarnovs stāsta, ka par auditā atklāto jau esot informējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, Iepirkumu uzraudzības biroju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

LA.lv