×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Baltijas valstis kopā vēlas rīkot Pasaules kausu basketbolā (1)

foto: LETAfoto: LETA

Latvija kopā ar Igauniju, Lietuvu un Somiju oficiāli paudušas vēlmi rīkot Pasaules kausu basketbolā, vēsta Latvijas Basketbola savienība.

Visu četru valstu basketbola federācijas kopīgā vēstulē Starptautiskajai Basketbola federācijai (FIBA) apliecinājušas vēlmi rīkot Pasaules kausa izcīņas turnīru vīriešu komandām 2019. vai 2023.gadā.

9.jūnijā beidzās FIBA noteiktais termiņš, līdz kuram nacionālajām federācijām bija oficiāli jāpaziņo par nodomu piedalīties cīņā par rīkošanas tiesībām. Nākamajā kārtā pretendenti tiks iepazīstināti ar organizatoriskajām un finansiālajām prasībām.

Komentējot pieteikumu, četru Baltijas valstu basketbola organizāciju vadītāji uzsvēruši, ka Latvijai, Lietuvai, Igaunijai un Somijai ir vairāk nekā 80 gadus ilga sadarbības pieredze. Visas iesaistītās valstis vieno gan attīstīta sporta un tūrisma infrastruktūra, gan basketbola popularitāte, kā arī lieliska pieredze rīkojot augstākā līmeņa sacensības.

Kopīgais pieteikumu skaits pagaidām nav publiskots.

Pasaules kausa izcīņa (pasaules čempionāts) basketbolā notiek kopš 1950.gada. Šajā laikā aizvadīti 16 turnīri, bet šā gada septembrī Spānijā notiks 17. Pasaules kausa izcīņa. Tas būs tikai sestais šāda līmeņa turnīrs, kas notiks Eiropā (iepriekš 1970.gadā Dienvidslāvijā, 1986.gadā Spānijā, 1998.gadā Grieķijā, 2010.gadā Turcijā).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bet kāpēc nē? Mēģināsim, varbūt izdosies!

Draugiem Facebook Twitter Google+