×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2017
Drukāt

Banka: Iedzīvotājus neapmierina zemās noguldījumu procentu likmes (2)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Aizvien vairāk iedzīvotāju neapmierina zemās noguldījumu procentu likmes. Viņi vēlas ieguldījumus ar lielākām peļņas iespējām, liecina “Swedbank” veiktais pētījums.

Latvijas iedzīvotāji par labāko naudas ieguldīšanas veidu nemainīgi uzskata nekustamā īpašuma iegādi (47%), kam seko brīvo finanšu līdzekļu ieguldīšana zeltā (24%). Tiesa, ja runā par reālo rīcību, cilvēki ievērojami biežāk izvēlas ieguldījumus dažādos finanšu instrumentos, no kuriem par labāko izvēli atzīst pensiju 3.līmeni (atbildi norādījuši 18% aptaujāto), kā arī uzkrājošās apdrošināšanas risinājumus (17%).

Kopumā cilvēku naudas apjoms visos uzkrājumu un ieguldījumu veidos Latvijā turpina augt, lielāko apjomu sasniedzot tieši depozītu uzkrājumiem un naudai kontā (59%) un pensiju 2. līmeņa uzkrājumiem (28%). Pēdējo 10 gadu laikā būtisku pieaugumu piedzīvojuši arī citi finanšu ieguldījumu veidi, piemēram, ieguldījumu apjoms uzkrājošās dzīvības apdrošināšanā pieaudzis 9 reizes, pensiju 3. līmeņa uzkrājumi pieauguši gandrīz 4 reizes un tiešie ieguldījumi vērtspapīros – 2 reizes.


Dod priekšroku vidēja termiņa ieguldījumiem

Taujāti – ja šobrīd apsvērtu iespēju ieguldīt naudu kādā bankas uzkrājumu produktā, kādu termiņu izvēlētos – vairums (30%) norādījuši termiņu no 1 līdz 3 gadiem. Katrs piektais (19%) būtu gatavs ieguldīt līdzekļus uz 5 gadiem un ilgāk, savukārt 16% uz 4 līdz 5 gadiem. Jānorāda, ka ieguldījumu termiņš ir cieši saistīts ar iedzīvotāju vecumu un ienākumiem – jaunāki cilvēki ar augstākiem ienākumiem salīdzinoši biežāk ir gatavi veikt ilgtermiņa ieguldījumus (uz laiku, kas ilgāks par 5 gadiem).

Atbildot uz jautājumu, kādiem finanšu ieguldījumiem dotu priekšroku, katrs trešais (28%) norādījis – ieguldījumiem ar pamatsummas garantijām un lielākām peļņas iespējām. 25% izvēlētos ieguldījumus ar nelieliem, bet garantētiem peļņas procentiem, savukārt 20% – ieguldījumus ar lielākām peļņas iespējām un jau gatavus, profesionāļu pārvaldītus risinājumus. Katrs desmitais aptaujātais (9%) gatavs ieguldījumiem ar lielākām peļņas iespējām un paša iesaisti, ietekmējot, kur ieguldījumi veicami. Lai gan ieguldījumus ar garantijām izvēlētos vairāk kā puse aptaujāto, aug to iedzīvotāju skaits, kuri vēlas pelnīt vairāk un izmantot gatavus, profesionāļu pārvaldītus risinājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ilmārs 5 līmeņa profesionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcibā Atbildēt

    Atgādinu kamēr bankas neatgūs zaudējumus ,pēc 2006 g1.janv kadastra likuma par Valsts iesaistīšanos privātīpašuma vērtēšanā ,kas izraisīja Latvijā FINANŠU KRĪZI ,uz 2% necerēt ,kā tas bija līdz 2005 g.Kā izdevās apmānīt PTO ekspertus jautājumā ,ka ZEME unBŪVE =ir PRECE-,jo valsts nedrīgst iejaukties brīvā tirgus ekonomikā .Krievijai lai neizslēgtu no PTO 150 000 vērtētājus un inventarizatorus atbrīvoja ,Vai Latvija gaida tādu KAUNU?

Draugiem Facebook Twitter Google+