×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. septembris, 2013
Drukāt

Banku uzraugs: tirgus dalībnieki gatavi eiro ieviešanai

LETALETA

Finanšu un kapitāla tirgus dalībnieki ir gatavi eiro ieviešanai, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotā informācija.

 

Visiem uzraugāmajiem tirgus dalībniekiem ir izstrādāti rīcības plāni eiro ieviešanai, un patlaban notiek pēdējie sagatavošanās darbi. Tas dod pārliecību, ka finanšu un kapitāla tirgus būs pilnībā gatavs eiro ieviešanai, šodien žurnālistiem sacīja FKTK padomes locekle un Uzraudzības departamenta direktore Jeļena Ļebedeva.

FKTK veikusi tirgus dalībnieku aptauju, no kopumā uzraugāmajiem vairāk nekā 300 tirgus dalībniekiem šovasar aptaujājot vairāk nekā 100 no galvenajiem tirgus segmentiem: bankas, apdrošinātāji, pensiju plāni, brokeru sabiedrības, maksājumu iestādes. Informācija ievākta par rīcības plāniem eiro ieviešanai, skaidrās naudas pieejamību eiro valūtā, informācijas sistēmām un to testēšanu, iespējamiem riskiem, cenu paralēlo atspoguļošanu.

Aptauja ļāvusi secināt, ka tirgus dalībnieki ir apzinājuši iespējamos riskus un pasākumus to samazināšanai, ir sākta informācijas sistēmu testēšana.

Norit nopietns darbs, lai gadu mijā tiktu nodrošināta skaidras naudas pieejamība bankomātos. Latvijā bankomātu pakalpojumus nodrošina septiņas bankas, un tām visām ir izstrādāta kārtība bankomātu pārslēgšanai no latiem uz eiro. Paredzēts, ka 1.janvārī pirmajās stundās strādās 99% bankomātu, kuros varēs izņemt eiro. Neliela daļa bankomātu varētu būt slēgti šā gada pēdējā dienā, taču tas varētu būt slēgtās telpās, kas brīvdienā nav pieejamas klientiem. “Tehnika ir tehnika un cilvēki ir cilvēki,” sacīja Ļebedeva, atzīstot, ka var būt arī kļūdas, taču par to tiek domāts.

Saistībā ar pāreju uz eiro plānoti arī papildu drošības pasākumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+