Mobilā versija
+13.9°C
Jānis
Sestdiena, 24. jūnijs, 2017
9. janvāris, 2014
Drukāt

Barselonā vēlas veidot “Staro Rīgai” līdzīgu festivālu

Foto - LetaFoto - Leta

Instalācija laukumā pie Jēkaba ielas Vecrīgā gaismas festivāla "Staro Rīga" laikā.

Barselona ar interesi seko līdzi Rīgas piedāvātajai kultūras programmai un nākamgad vēlētos īstenot līdzīgu projektu kā “Staro Rīga”, šodien tiekoties ar Rīgas vicemēru Andri Ameriku (GKR), teicis Barselonas mēra vietnieks Žaume Kiurana.

Sarunā amatpersonas pārrunāja pilsētu plānošanas, ekonomisko sakaru, ostu attīstību un tūrisma veicināšanas jautājumus, kā arī pauda cerību par veiksmīgu abu pilsētu turpmāko sadarbību un kopīgu tālejošu plānu īstenošanu.

Kiurana atklāja, ka ir īpašs prieks un gods uzsākt sadarbību brīdī, kad Rīga kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Viņš norādīja, ka Barselona ar interesi seko līdzi Rīgas piedāvātajai kultūras programmai un labprāt savā pilsētā redzētu daļu no tās.

Barselona tuvākajos gados plāno piedalīties konkursā, lai iegūtu Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. “Šogad jums būs lieliska pieredze, ar ko dalīties,” teicis Kiurana.

Tikšanās beigās amatpersonas parakstīja vienošanos par Rīgas un Barselonas sadarbību kultūras jomā. Parakstot šo dokumentu, pilsētas vienojās stiprināt savstarpējās kultūras saites, veicināt un sekmēt apmaiņu starp pilsētu muzejiem, arhīviem, kultūras mantojuma un kultūras centriem, veicināt un sekmēt apmaiņu mūzikas un teātra festivālu jomā, kā arī starp vietām un pasākumiem, kas skar katras pilsētas tautas mākslu, veicināt savu valodu un literatūras zināšanas un publicitāti, kā arī turpmāk attīstīt sadarbības projektus jūgendstila jomā, galvenokārt jūgendstila sadarbības tīkla gaitā, pievēršot īpašu uzmanību dalībai Eiropas projektos.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domē, Ameriks šodien Rātsnamā uzņēma Kiuranu, Barselonas Kultūras mantojuma, muzeju un arhīvu ģenerāldirektoru Žosepu Luisu Alaju un Latvijas goda konsulu Barselonā Šavjēru Vinjalu.

 

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+