×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2014
Drukāt

Barselonā vēlas veidot “Staro Rīgai” līdzīgu festivālu

Foto - LetaFoto - Leta

Instalācija laukumā pie Jēkaba ielas Vecrīgā gaismas festivāla "Staro Rīga" laikā.

Barselona ar interesi seko līdzi Rīgas piedāvātajai kultūras programmai un nākamgad vēlētos īstenot līdzīgu projektu kā “Staro Rīga”, šodien tiekoties ar Rīgas vicemēru Andri Ameriku (GKR), teicis Barselonas mēra vietnieks Žaume Kiurana.

Sarunā amatpersonas pārrunāja pilsētu plānošanas, ekonomisko sakaru, ostu attīstību un tūrisma veicināšanas jautājumus, kā arī pauda cerību par veiksmīgu abu pilsētu turpmāko sadarbību un kopīgu tālejošu plānu īstenošanu.

Kiurana atklāja, ka ir īpašs prieks un gods uzsākt sadarbību brīdī, kad Rīga kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Viņš norādīja, ka Barselona ar interesi seko līdzi Rīgas piedāvātajai kultūras programmai un labprāt savā pilsētā redzētu daļu no tās.

Barselona tuvākajos gados plāno piedalīties konkursā, lai iegūtu Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. “Šogad jums būs lieliska pieredze, ar ko dalīties,” teicis Kiurana.

Tikšanās beigās amatpersonas parakstīja vienošanos par Rīgas un Barselonas sadarbību kultūras jomā. Parakstot šo dokumentu, pilsētas vienojās stiprināt savstarpējās kultūras saites, veicināt un sekmēt apmaiņu starp pilsētu muzejiem, arhīviem, kultūras mantojuma un kultūras centriem, veicināt un sekmēt apmaiņu mūzikas un teātra festivālu jomā, kā arī starp vietām un pasākumiem, kas skar katras pilsētas tautas mākslu, veicināt savu valodu un literatūras zināšanas un publicitāti, kā arī turpmāk attīstīt sadarbības projektus jūgendstila jomā, galvenokārt jūgendstila sadarbības tīkla gaitā, pievēršot īpašu uzmanību dalībai Eiropas projektos.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domē, Ameriks šodien Rātsnamā uzņēma Kiuranu, Barselonas Kultūras mantojuma, muzeju un arhīvu ģenerāldirektoru Žosepu Luisu Alaju un Latvijas goda konsulu Barselonā Šavjēru Vinjalu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+