Basketziņas īsumā: “Warriors” ārpus play-off 0

Lielai daļa NBA sekotāju tas bija skaidrs kā diena jau saīsinātajai sezonai sākoties, bet oficiāli apstiprināts tika pagājušajā naktī – arī šajā pavasarī Goldensteitas “Warriors” nepiedalīsies izslēgšanas spēļu turnīrā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Oficiāli tas kļuva zināms pēc “Warriors” komandas 110:118 zaudējuma Portlendā pret “Trail Blazers”. Vienīgais kareivju spēlētājs, kurš palika bez gūtajiem punktiem, bija Andris Biedriņš. Viņš 15 minūtēs un 47 sekundēs ne reizi nemeta pa grozu, pa divām reizēm izcīnīja atlēkušo bumbu, rezultatīvi piespēlēja un bloķēja metienus.

# LBL čempionātā šovakar tiek aizvadītas pirmās ceturtdaļfinālu spēles BK “Valmiera” – “LU” (regulārajā sezonā 81:74, 85:57, 69:79, 68:69) un “Liepājas lauvas” – BK “Jelgava” (88:91, 90:74, 91:60, 91:76). Sērijas ilgs līdz vienas komandas divām uzvarām. Otrās spēles sestdien Rīgā un Jelgavā.

# LBL čempionāta otrās divīzijas pusfināla pirmā spēle “VEF” – “Liepājas lauvas 2” ceturtdien sāksies pulksten 14. Tādējādi tiek pārkāpts LBL-2 nolikuma punkts 45.2: “Spēļu sākuma laiks: darbadienās – ne agrāk kā plkst. 17:00 un ne vēlāk kā plkst. 20:30 pēc vietējā laika .” Turpat nolikumā rakstīts – Pārkāpuma gadījumā sods 300 LVL.

# Krievijas čempionātā Sanktpēterburgas “Spartak” bez kuņģa čūlu ārstējošā Jāņa Strēlnieka izbraukumā ar 73:82 piekāpās Ļubercu “Triumf” un zaudēja izredzes iekļūt četriniekā. Kluba vadība gan nav apmierināta ar tiesnešu darbību un iesniegusi protestu.

# Turcijas čempionātā ārpus izslēgšanas spēlēm, visticamāk, paliks abas latviešu pārstāvētās komandas. “Turk Telekom” pēc 78:80 zaudējuma citam Ankaras klubam “Hacettepe” trīs kārtas līdz regulārās sezonas beigām no astotnieka šķir divu uzvaru tiesa. Kaspars Kambala 27 minūtēs guva 8 punktus (7/4) un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas. “Trabzonspor” bez Ernesta Kalves palīdzības ar 92:63 sagrāva Antāliju un atgrieza cerības noturēties augstākajā līgā.

# Itālijas čempionāta pusfinālā iekļuvušas Zentas Meļņikas Taranto” un Aijas Brumermanes “Schio”. Ceturtdaļfinālā laukumā devās tikai Zenta Meļņika, divās spēlēs laukumā tiekot uz 12 minūtēm un paliekot bez punktiem.

# Francijas čempionātā pirmo vietu ar 71:63 uzvaru pār “Challes” nodrošināja “Bourges”. Ieva Kubliņa 15 minūtēs guva sešus punktus. Ārpus izslēgšanas spēlēm paliek “Aix-en-Provence”, kas ar 70:74 piekāpās Nicai. Lienei Jansonei 24 minūtēs neviena punkta.

# Lielbritānijas izlase nosaukusi 21 kandidātu dalībai Londonas olimpiādē. Spožākās zvaigznes – trīs NBA spēlētāji Luols Dengs (“Bulls”), Bens Gordons (“Pistons”) un Bīrons Mallens (“Bobcats”). Vēl četri spēlētāji pārstāv Eiropas spēcīgāko nacionālu čempionātu – Spānijas līgu. Starp kandidātiem ir arī savulaik Ventspilī spēlējušais saspēles vadītājs Maiks Lenzlijs (pašlaik “ČEZ Nymburk”).