×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. februāris, 2016
Drukāt

Bauskas pilī atklās vecmeistara Gunāra Kroļļa grafiku izstādi

Vladimira Jurjeva Kunca fotoVladimira Jurjeva Kunca foto

Gunārs Krollis

Bauskas pils muzejā būs skatāma grafiķa, profesora emeritus Gunāra Kroļļa izstāde “Laika krustceles”, un izstādes atvēršanas dienā, 19. februārī plkst. 16 gaidāma tikšanās ar mākslinieku, LA.lv uzzināja pilī

Izstādē aplūkojami darbi no pēdējā laika nozīmīgākajiem cikliem oforta tehnikā – “Livonija krustcelēs” un “Rīga gadsimtos”.

Cikls “Livonija krustcelēs” tapis no 1995. līdz 1998. gadam pēc “Livonijas Indriķa hronikas” motīviem, rūpīgi iepazīstoties ar vēsturisko materiālu, modelējot kompozīcijas un īstenojot tās oforta tehnikā. Ciklā ietilpst 29 lielformāta krāsaini estampi, kas 2001. gadā publicēti izdevumā “Indriķa hronika” (“Annele”).

Ofortu cikls “Rīga gadsimtos” veidots 1999. gadā, un ir veltījums Rīgai. Katra no deviņām cikla kompozīcijām atspoguļo nozīmīgākos vēsturiskos notikumus Latvijā, sākot ar 12. gadsimtu.

Šis cikls uzskatāms par mākslinieka sirds darbu – personiska attieksme un dziļa interese par vēsturi sajūtama katrā grafikas lapā. Klasiskā stilā risinātajās kompozīcijās, imitējot seno gravīru mākslinieciskās izteiksmes principus, iezīmētas raksturīgākās gadsimtu līnijas gan personāžos, gan aksesuāros un vidē.

Izstādes autors: Gunārs Krollis ir dzimis Rīgā 1932. gada 23. jūnijā. Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1954–1960), Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu (1948–1953). G. Krollis ir virtuozs grafikas tehniku “burvis”, kurš mēdz pielietot dažādu tehniku paņēmienus, sintezējot tos pat vienā darbā. Grafiķis mēdz ieceres īstenot ciklos un sērijās, viņa rokraksts atpazīstams pēc savdabīgiem simboliem, alegorijām, spilgtiem raksturtēliem un filozofiski semantiskiem sižetiem, kas apliecina gan autora izdomas meistarību, gan erudīciju vēstures interpretācijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+