×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. decembris, 2014
Drukāt

BBS apskats: naftas cenas pirmssvētku tirdzniecību noslēdz ar kritumu

Foto: LETAFoto: LETA

Gāzes uzpildes pistole "Latvijas Propāna gāzes" degvielas uzpildes stacijā.

RĪGA, Dec 25, BNS – Naftas cenas īso tirdzniecības nedēļu pirms Ziemassvētku brīvdienām ir noslēgušas ar kritumu, reaģējot uz ziņām par naftas krājumu pieaugumu ASV.
Enerģētikas Informācijas aģentūra ir paziņojusi, ka ASV, kas ir pasaules lielākais energotirgus, naftas komerciālie krājumi nedēļā, kas noslēdzās 19.decembrī, ir pieauguši par 7,27 miljoniem barelu. Savukārt degvielas piegāžu apmēri jau tuvojas sezonas rekordam.

“Šis ziņojums apstiprina nu jau nemainīgo ainu, ka piegādes ievērojami pārsniedz patēriņu un tādēļ pieaug krājumi. Nafta tirgū ienāk par daudz. Pārstrādes rūpnīcas strādā ar pilnu jaudu, bet tā vienalga nav pietiekama, lai radītu robu ienākošās naftas apmērā,” aģentūrai “Bloomberg” uzsvēra “Citi Futures Perspective” enerģētikas tirgu analītiķis Tims Evans.

Tostarp šonedēļ Saūda Arābijas, kas ir pasaules lielākā naftas eksportētājvalsts, naftas ministrs Ali al Naimi pziņoja, ka naftas eksportētājvalstu organizācija OPEC nesamazinās naftas ieguvi pat tad, ja cena par to nokritīs līdz 20 dolāriem par barelu, un nav taisnīgi gaidīt, lai kartelis to darītu, ja ārpus organizācijas esošās ieguvējvalstis to nedara.

“Vai tā samazināsies līdz 20 dolāriem par barelu, 40, 50 vai 60 dolāriem par barelu, tas nav svarīgi,” viņš teica intervijā izdevumam “Middle East Economic Survey” (MEES). Ministrs aizstāvēja pagājušā mēneša OPEC lēmumu saglabās naftas ieguvi 30 miljonu barelu dienā apmērā. Viņš norādīja, ka tā ir “negodīga loģika”, gaidīt, lai Saūda Arābija samazina naftas ieguvi un zaudē savu biznesu nozīmīgākajām ārpus OPEC esošajām naftas ieguvējvalstīm.

Nedēļa sākās ar to, ka naftas cenas pasaulē pirmdien kritās. Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena piegādēm februārī pirmdien kritās par 1,87 ASV dolāriem – līdz 55,26 dolāriem par barelu. “Brent” markas jēlnaftas cena piegādēm februārī Londonas biržā samazinājās par 1,27 ASV dolāriem – līdz 60,11 dolāriem par barelu.

Otrdien naftas cenas piedzīvoja kāpumu. Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena piegādēm februārī otrdien auga par 1,43 ASV dolāriem – līdz 56,69 dolāriem par barelu. “Brent” markas jēlnaftas cena piegādēm februārī Londonas biržā pakāpās par 1,26 ASV dolāriem – līdz 61,37 dolāriem par barelu.
Savukārt trešdien, kas bija pēdēja darba diena pirms Ziemassvētku brīvdienām, Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena februārim bija 55,84 ASV dolāri par barelu, kas ir par 2,3% mazāk nekā iepriekšējās darba nedēļas beigās. Savukārt Londonas biržā “Brent” markas jēlnaftas cena piegādēm februārim bija 60,24 dolāri par barelu, kas ir par 1,9% mazāk nekā iepriekšējā piektdienā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+