×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. septembris, 2013
Drukāt

Beidzot apcietināts bēdīgi slavenais bez identitātes dzīvojošais Kauguru zaglis

LETALETA

Valsts policijai pagājušā nedēļā izdevies apcietināt bēdīgi slaveno Kauguru zagli, kuram nav identitātes. Jaunietis ir vairākas reizes pieķerts nozieguma izdarīšanas brīdī, taču drīz vien nācies viņu atkal palaist brīvībā, jo nebija iespējams apcietināt cilvēku bez identitātes, nformēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde.

 

Pagājušajā nedēļā kāds cietušais vērsās Jūrmalas policijas iecirknī un pastāstīja, ka ticis apzagts. Cietušais kopā ar zādzības aculieciniekiem sniedza policistiem iespējamā zagļa pazīmes, un pēc policijas sniegtā foto uzreiz arī atpazina zagli. Veicot operatīvos meklēšanas pasākumus, iespējamo zagli 27. augustā Kauguros kādā spēļu zālē izdevās aizturēt.

Aizturētais vīrietis dzimis 1987.gadā un jau agrāk ir nonācis policijas redzeslokā. Par viņu arī presē iepriekš ir izskanējusi informācija, ka pastāv tāda personas bez noteiktas dzīves vietas un bez identitātes. Viņš ir vairākas reizes pieķerts nozieguma izdarīšanas brīdī un ticis aizturēts, bet drīz vien nācies viņu atkal palaist brīvībā, jo iepriekš nebija iespējams apcietināt cilvēku, kuram nav identitātes.

Noskaidrojies, ka viņa māte visus šos gadus līdz pat šim laikam nav varējusi vai arī nav vēlējusies parūpēties par to, lai dēls saņemtu personu apliecinošus dokumentus, tādēļ šoreiz nācās rīkoties policijas darbiniekiem. Tika veiktas vairākas ekspertīzes, lai noteiktu viņa personību, tai skaitā tika salīdzinātas viņa un viņa mātes DNS analīzes. Abu DNS analīzes sakrita, kas arī apstiprināja ciešo radniecību viņu starpā.

Jūrmalas policijas darbinieki Jūrmalas pilsētas prokuratūrā iesniedza prasību tiesai par juridiska fakta konstatēšanu, lai konkrētajai personai piešķirtu identitāti – personas kodu, pasi.

Pēc prasības iesniegšanas viņam beidzot bija iespējams piemērot drošības līdzekli apcietinājumu, taču līdz galam identitāte viņam vēl nav piešķirta. 29. augustā kriminālprocesa gaitā viņš tika apcietināts un nogādāts Rīgas Centrālcietumā.

Viņš tiek turēts aizdomās par vairāku zādzību izdarīšanu.

Lielākoties zādzības pastrādātas no privātmājām Slokas rajonā Kauguros, kas saistītas ar iekļūšanu caur logu. Šobrīd viņš ir atzīts par aizdomās turamo sešos kriminālprocesos, taču nevienā zādzībā savu vainu pagaidām neatzīst.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+