×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

“Bellacord” ar izrādi “Rīga toreiz” dodas uz Liepāju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vecā gada pašā nogalē, 27. decembrī, plkst. 17 Liepājā, koncertzālē Graudu ielā 50 notiks klarnetista Egīla Šēfera un režisora Dmitrija Petrenko veidotā muzikālā kamerizrāde “Rīga toreiz”, kuras pamatā stāsti no izcilā latviešu tenora Marisa Vētras autobiogrāfiskās grāmatas, portālam LA.lv pastāstīja rīkotāji.

Koncertuzvedums ir teatrāls ceļojums uz trauksmaino un pārmaiņu skarto 20. gadu Rīgu, kur savas dziedoņa gaitas uzsāk jaunais Morics Blumbergs (vēlāk Mariss Vētra), un ar to turpināsies cikls “Iededz gaismu”.

Savā grāmatā “Rīga toreiz…” dziedātājs spilgti, bez liekas pompozitātes un ārkārtīgi personīgi dalās atmiņās par tā laika spilgtākajiem notikumiem un personībām – Latvijas valsts proklamēšanu, Latvijas Universitātes dibināšanu, Raiņa un Aspazijas atgriešanos Rīgā, iepazīšanos ar Jāzepu Vītolu, Frici Bārdu, Edvartu Virzu. Te arī stāsti par pirmo mīlestību un vilšanos, un kā nu bez brīnišķīgās mūzikas – valšiem, fokstrotiem, Oskara Stroka tango un pašām skaistākajām dziesmām no Marisa Vētras un “Bellacord” orķestra repertuāra.

“Bellaccord Tanzorchester” jeb “Bellaccord” orķestris ir jauna muzikāla vienība, kurā apvienojušies latviešu mūziķi, daudzu starptautisku konkursu un Lielās Mūzikas balvas laureāti, kurus vieno vēlme atdzīvināt sen piemirstu tradīciju – spēlēt Zelta laikmeta populārās mūzikas repertuāru augstvērtīgā akustiskā sniegumā.

Liepājā dzirdēsim aktieri Juri Jopi, kurš iejutīsies Marisa Vētras lomā, vijolnieci Darju Smirnovu, pianistu Tomu Ostrovski.kontrabasisti Gintu Garūtu, perkusionistu un dziesmu instrumentāciju autoru Emīlu Zilbertu, kā arī idejas autoru klarnetistu Egīlu Šēferu.

Valsts svētku laikā kamerizrādi jau bija iespējams noskatīties vairākās Latvijas pilsētās, nu pienākusi kārta Liepājai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+