×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. novembris, 2015
Drukāt

Bergmanis: Latvijā varētu tikt apmācīti karavīri, kuri cīnās pret tā dēvēto “Islāma valsti” (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā varētu tikt apmācīti karavīri, kuri cīnās pret tā dēvēto “Islāma valsti”, aģentūrai BNS sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Ministrs pastāstīja, ka šobrīd tiek izskatīti dažādi varianti, kādos Latvija varētu turpināt sniegt ieguldījumu cīņā ar “Islāma valsti”. Bergmanis atgādināja, ka jau šobrīd Latvija ir iesaistījusies cīņā pret “Islāma valsti” starptautiskās koalīcijas ietvaros. “Mēs palīdzam humanitārā veidā, esam iemaksājuši finanšu līdzekļus [attiecīgos] fondos. Esam daudzreiz palīdzējuši arī ar savām zināšanām. Mums ir ļoti labas zināšanas apmācību sistēmā, kura ir ļoti augstu novērtēta, piemēram, Cēsu instruktoru skola,” skaidroja Bergmanis.

Aizsardzības ministrs norādīja, ka šobrīd norisinās sarunas, kādā veidā Latvija varētu pastiprināt savu iesaistīšanos starptautiskās koalīcijas rindās cīņā pret “Islāma valsti”. “Es nedomāju, ka tas būs kaut kādā karavīru kara darbībā, bet drīzāk apmācība ar padomiem, kā mēs varam palīdzēt. [Varbūt] mēs pie sevis aicināsim kādus no karavīriem un šeit apmācīsim,:” teica Bergmanis.

Ministrs arī atzina, ka šādas iespējas patlaban tiek pārrunātas ar dažādu valstu aizsardzības ministriem, uzsverot, ka Latvija ir tādā līmenī, ka var dalīties ar savām zināšanām un apmācīt citu valstu karavīrus. To apliecina arī Latvijas dalība, piemēram, Eiropas Savienības misijā Mali, kur ir septiņi mūsu valsts karavīri, kas apmāca vietējos drošības spēkus.

Bergmanis uzsvēra, ka Latvijas netiek apsvērta Latvijas karavīru iesaistīšanās kaujas darbībās.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Aizsardzības ministrija apsver Latvijas karavīru iespējamo dalību starptautiskās koalīcijas spēkos cīņai pret ” Islāma valsti”. Vienlaikus ministrija uzsver, ka karavīri uz kaujas operācijām ar teroristisko grupējumu gan netikšot sūtīti. Latvijas karavīri varētu atrasties Irākā un palīdzēt vietējo drošības spēku apmācīšanai cīņai pret teroristiem, līdzīgi kā tas šobrīd tiek darīts Afganistānā.

Lai koordinētu starptautiskās sabiedrības rīcību cīņai ” Islāma valsti”, ASV sadarbībā ar sabiedrotajiem ir izveidojušas starptautisku koalīciju, izveidojot arī Apvienotos spēkus (Combined Joint Task Force), kuri Irākā un Sīrijā īsteno ASV vadīto operāciju “Inherent Resolve”.

Operācijas mērķis ir iznīcināt teroristisko grupējumu un novērst draudus, ko tas rada Irākai un Sīrijai, kā arī plašākai starptautiskajai kopienai. Šobrīd ASV vadīto koalīciju veido 62 valstis, tostarp arī Latvija , bet tikai aptuveni 20 nodrošina militāru atbalstu un 12 valstis veic gaisa triecienus. Apvienotie spēki veic izlūkošanas lidojumus un gaisa triecienus “Daesh” mērķiem Irākā un Sīrijā, tādējādi ierobežojot terorisma izplatīšanos un “Daesh” operāciju veikšanu.

Lēmums par Latvijas karavīru dalību Apvienoto spēku operācijā “Inherent Resolve” tiks pieņemts politiskā līmenī, bet vienības skaitliskais sastāvs būs zināms tikai pēc konsultācijām ar sabiedrotajiem, uzsver ministrija.

Par Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienību piedalīšanos starptautiskajās operācijās lemj Saeima.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Viennozīmīgi, nav mums ienaida ar musulmaņiem. Un uzprasīties pašiem tapt iekļautiem naidnieku sarakstā – tas nu nav prāta darbs. Tad jau vispirms jātrenē brigādes pret zviedru finansiālajiem agresoriem papriekšu, kuras neitralizētu Latvijas asinssūcējus.

  2. Vai cīnīties pret kremļa tīkojumiem jau labi protam ?

  3. Piepiedrojos abiem komentāriem!?! LIKSIM MIERU MUSULMAŅIEM un NEMEKLĒSIM KAŠĶI NEVAJADZĪGI!!! Bergmanis TIEŠĀM IR TRAKS BEZ STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS…

  4. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

    Labāk liksim tiem musulmaņu fanātiķiem mieru, kamēr viņi mūs vēl neaiztiek.

  5. Vai latvieši ir lieli speciālisti šajā jomā ?
    Latvieši varētu drīzāk apmācīt rietumu sabiedrotos krievu propagandas metodēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+