Kultūra
Kultūrpolitika

Berlīnes opera sāk atgriezties renovētajās telpās 16

Foto: Wikimedia Commons

Berlīnes Valsts opera ceturtdien paziņojusi, ka ar gandrīz četru gadu novēlošanos pēc septiņus gadus ilgās “trimdas” pagaidu mītnē tā piektdien sāks pārvākšanos uz savu restaurēto vēsturisko ēku.

Savu uzturēšanos Šillera teātrī Vācijas galvaspilsētas rietumdaļā Valsts opera noslēgs ar mūsdienu komponista Volfganga Rīmsa izrādi “Jākobs Lencs”.

Šillera teātra telpās, uz kurām tā pārcēlās 2010.gadā, Berlīnes Valsts opera uzvedusi 100 jauniestudējumu un sarīkojusi 550 koncertus, kurus kopumā apmeklējuši 1,3 miljoni klausītāju.

Valsts operas vēsturiskā ēka atrodas pašā Berlīnes centrā Unter den Linden bulvārī, un tās restaurācijai, ko bija paredzēts pabeigt 2014.gadā, vajadzēja izmaksāt 239 miljonus eiro.

Taču patiesās izmaksas sasniedza 400 miljonus, un operas nams pilnībā būs gatavs atsākt savu darbību tikai šī gada decembrī.

Savu jauno sezonu, kas sāksies 3.oktobrī, Berlīnes Valsts opera ievadīs ar režisora Jirgena Flimma un diriģenta Daniēla Bārenboima iestudētājām Roberta Šūmaņa “Ainām no Gētes Fausta”.

Pēc tam operas nams atkal tiks slēgts uz diviem mēnešiem, lai pabeigtu jaunā tehnoloģiskā iekārtoja noregulēšanu atbilstoši mūziķu un skatuves mākslinieku prasībām.

Regulārās izrādes atsāksies decembrī, kad operas nams svinēs savu 275.jubileju.

LA.lv