Viedokļi
Lasītāju viedokļi

Igaunijā pensijā tiek tik gadus ātrāk, cik viņam ir bērnu. Bet Latvijā? 16


Tallinas vecpilsēta.
Tallinas vecpilsēta.
Foto – LETA

Igaunijā cilvēks tiek pensijā tik gadus ātrāk, cik viņam ir bērnu, “Latvijas Avīzei” raksta lasītāja Sarmīte. Atceros, ka Latvijā Saeimas deputāti arī virzīja šādu likumu, to pat gribēja pieņemt, taču tas ir iestrēdzis. Kad tas beidzot tiks pieņemts? – viņa jautā.

Sarmītei atbild Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta direktore Jana Muižniece:

“Saskaņā ar likumu “Par valsts pensijām” noteikts, ka tiesības uz vecuma pensiju piecus gadus pirms noteiktā pensijas vecuma sasniegšanas (šobrīd 57 gadi un 9 mēneši), ja apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 25 gadiem, ir bērna vecākam vai aizbildnim, kurš laikā, līdz bērns sasniedzis 18 gadu vecumu, ne mazāk kā astoņus gadus ir aprūpējis piecus vai vairāk bērnus vai bērnu, kurš vismaz astoņus gadus ir bijis atzīts par bērnu ar invaliditāti.

Sievietes, kurām ir pieci vai vairāk bērni, vai bērns invalīds kopš bērnības un kuras ir izaudzinājušas bērnus līdz astoņu gadu vecumam, ar apdrošināšanas stāžu ne mazāku par 20 gadiem, var doties ātrāk pensijā (šobrīd no 61 gada).

Saskaņā ar valdības deklarācijā noteikto uzdevumu tiks izvērtēta iespējatiem daudzbērnu vecākiem, kuriem ir trīs un četri bērni, pensionēties ātrāk. Uzdevumu izpilde paredzēta līdz 2017. gada martam.”

LA.lv