×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. novembris, 2015
Drukāt

Bijusī LIZDA vadītāja: Pedagogu streiks ir nesagatavots un nevietā (12)

Mikisko

Ingrīda Mikiško.

Pedagogu streiks ir nevietā, un šī akcija nav pienācīgi sagatavota, aģentūrai BNS sacīja bijusī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Ingrīda Mikiško.

Viņa pauda, ka, rīkojot streiku, kas ir galīgā protesta forma, jābūt konkrētām prasībām, savukārt, tas, ko šobrīd prasa LIZDA, ir nereāli izpildāms.

“Nevar prasīt ievērojami vairāk līdzekļu laikā, kad jau pēc dažām dienām Saeimā plānots apstiprināt nākamā gada valsts budžetu galīgajā lasījumā. Tas vienkārši ir nereāli,” uzsvēra Mikiško.

Tāpat bijusī LIZDA vadītāja pauda bažas, ka pedagogi būs vīlušies par streika gaitu un rezultātiem, jo pēc tā norises nekas nemainīsies.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka LIZDA rīkotajā streikā piektdien piedalīsies vairāk nekā 24,5 tūkstoši darbinieki no 912 iestādēm. Pašlaik LIZDA bija informācija par 18 pašvaldībām, kuras ir gatavas maksāt izglītības darbiniekiem, lai arī viņi 27.novembrī streikos.

LIZDA 27.novembrī nolēmusi rīkot brīdinājuma streiku. LIZDA kā iemeslu streikam min to, ka ar ministriju nav panāktas vienošanās vairākos jautājumos.

LIZDA brīdinājuma streika forma ir darba pārtraukšana uz vienu dienu, atrodoties savā darba vietā, taču nepildot savus tiešos darba pienākumus. Par to, kādā veidā norisināsies dienas kārtība, katrā izglītības iestādē lemj uz vietas, par to savlaicīgi informējot.

Gan izglītības, gan zinātnes nozarē strādājošie vienojušies streikā, lai paustu savu neapmierinātību pret pašreizējo situāciju nozarē, valdības vienaldzīgo un nievājošo attieksmi, nekvalitatīvi izstrādāto atalgojuma modeli, kas draud pasliktināt situāciju daudziem izglītības darbiniekiem un neveicinās kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanu, kā arī, lai panāktu, ka valdība ieklausās un nekavējoties uzlabo situāciju tiem izglītībā un zinātnē strādājošajiem, kuri jau gadiem saņem neadekvāti zemu atalgojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Skolotāju streikam bija izcils rezultāts: jau streika dienā algas vidēji par 700 eiro palielinājās….ministriem!

 2. Varbūt vispār valdību valstī nevajag? Nodokļus arī nevajag iekasēt? Kā komunismā! Interesanti, no kā tad skolotāji un arodbiedrības prasītu algas pielikumu? Vispār tās valsti slaucamās profesijas vajag nolikt
  uz saimnieciskā aprēķina principiem: cik paši reāli nopelna, tik arī saņem! Tad arī sāktu domāt ar galvu, kur tā nauda rodas un kā pie viņas tikt. Nebūtu vairs laika streikot, vaimanāt un klaigāt! Kā zemnieki vai kā uzņēmēji, kam nauda jāpelna pašiem! Utopija, bet vajadzētu pamēģināt!

  • Ja tu zinātu cik maksā viena stunda pie privātskolotāja, tad tu tādas muļķības nekad nerakstītu.
   Mikiško jau nu vajadzēja paklusēt kā Vienotības atbalstītājai.

 3. tā kiška jau ir (laupītāj)vienotības līdzdalībniece !!!
  Visus šos gadus bremzēja ko varēja.
  Te nu skolmeistariem ir mācība: jāmācās atšķirt vilkus avju
  drānās no pārējiem !
  Pārprasta pieklājība un inteliģentums šitādus tikai baro !!!

 4. Mikiško kundzei.Kā vispār var skolotāji ar savām iegribām uzmākties valdošajiem dienā,kad viņi lemj par savu algu palielināšanu?Un nevis par 160 eiro,kā te pirms neilga laika bazūnēja,bet gan par 600-800 eiro mēnesī.Fui!!!

 5. Es piekrītu Mikišķo.Skolās valdīja bardaks.

 6. Labi saprotu cien. Ingrīdas kundzi. Viņai, šķiet, vēl sirdī gruzd aizvainojums, ka netika pārvēlēta maija mēnesī par LIZDA priekšsēdētāju, un šajā grūta darba postenī nonāca viņas toreizējā konkurente, Vanagas kundze. Tāpēc šāda kritika. Protams, kritikai var arī piekrist, jo jebkuru akciju, streiku ieskaitot, var sagatavot labi, labāk un vēl labāk, bet… Mikiško kundzes laikā par streiku kā protesta formu tika tikai runāts, un no vārdiem pie darbiem tā arī netika nonākts. Un arī pareizo laiku, kad streikot, var izvēlēties labu, labāku un vislabāko, taču, šādu ceļu ejot, tas “pareizais laiks” var arī nepienākt nekad, kā tas gadījās Mikiško kundzes laikā. Liels paldies Mikiško kundzei par viņas paveikto 2010.- 2015. gada periodā un….. visu cieņu šī svētā darba turpinātājai, Vanagas kundzei, kas spēja iziet no savas komforta zonas un pievērsās tādai grūtai akcijai kā streika formā izteiktam protestam.

 7. Paēdušais jau neēdušo nesaprot …

 8. Interesanti, cien.Mikiško, kad tad būs tas pareizais laiks, kad prasīt pedagogu algu adekvātu paaugstināšanu? Kad sāku strādāt pedagoģijā pirms, apmēram, 30 gadiem, jau tad pedagogi ar milzīgām cerībām gaidīja algu paaugstināšanu gadu no gada, tad bija viens cerīgs periods, kad beidzot sāka pa nabaga grasītim piemest arī skolotāju algām, taču pirmsskolas pedagogiem tikai paaugstināja prasības, bet aizmirsa par algu paaugstināšanu. Pēc tam, lai glābtu valsti krīzes gados, no skolotājiem atņēma tos pašus pēdējos grašus, solot kādreiz atgriezt atpakaļ, bet aizmirsa savus solījumus. Tagad es esmu pensijā un par savu 30 gadu darbu saņemu kārtējos grašus-mana pensija nav pat 150euro. Cik ilgi vēl gaidīt tiem pārējiem skolotājiem? Varbūt vispār valstī likvidēt tādu nerentablu profesiju kā pedagogi? Valdībai taču skolotājus vairāk nevajag, paši gudri, bet tauta tāpat vergu darbam plānota, valdības skatījumā, kam tautai vairs izglītību? Skumji…

 9. Mikiško iestājusies Vienotībā?

 10. Nav ko tagad muti dzesēt! Vajadzēja palīdzēt sagatavot!

 11. Vajadzētu izglītības sistēmas iekšpusē sakārtot finansu plūsmas un nodrošinat vienlīdzīgu,taisnigu atalgojuma sadali.Ja paši to nav spējīgi,vajag pieaicinat speciālistus no vecājam Eiropas demokrātijām.

Draugiem Facebook Twitter Google+