×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Bijušie valstu vadītāji: pasaulei aktīvāk jāiesaistās Ukrainas konflikta risināšanā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ukrainas eksprezidents Viktors Juščenko (no kreisās) un Latvijas Valsts eksprezidente Vaira Vike-Freiberga sasveicinās pirms tikšanās Ministru kabinetā, kurā pārrunās stratēģiski nozīmīgo Eiropas Savienības sadarbību ar Austrumu partnerības valstīm.

Starptautiskajai kopienai ir aktīvāk jāiesaistās, lai nodrošinātu, ka Ukrainā tiek pārtraukta asinsizliešana, atklātā vēstulē 4.Austrumpartnerības galotņu sanāksmes dalībniekiem uzsvēruši Eiropas valstu un valdību bijušie vadītāji.

Eiropas Savienības, Balkānu un Austrumeiropas valstu bijušās augstākās amatpersonas vēstulē paudušas nopietnas bažas par joprojām notiekošo militāro konfliktu Ukrainā, kurā gājuši bojā 6000 cilvēku un vairāk nekā miljons bijuši spiesti pamest mājas.

Vēstulē ieteiktas prioritātes miera veidošanas procesam Ukrainā. Bijušie valstu līderi rekomendē pilnīgu un ātru Minskas vienošanās īstenošanu, kā arī risināt sarunas, lai rastu ilgtspējīgu visaptverošu risinājumu krīzei Ukrainā un ar Eiropas Savienību un ASV kā šo sarunu vidutājiem. Tāpat ieteikta Ukrainas-Krievijas robežas demilitarizācija un neapbruņotas starptautiskas novērotāju misijas izveide demilitarizētajā zonā.

Vēstuli trešdien parakstījuši 10 bijušie valstu prezidenti un premjeri, tostarp Latvijas bijušie prezidenti Vaira Vīķe-Freiberga un Valdis Zatlers, Ukrainas eksprezidents Viktors Juščenko, kā arī Serbijas, Bulgārijas, Rumānijas, Slovēnijas, Albānijas prezidenti un Bosnijas un Hercegovinas un Slovākijas premjerministri.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc Vaira vienmēr izskatās itkā viņa būtu nelabu smaku saodusi? Augstprātība?

Draugiem Facebook Twitter Google+