Indulis Bikše
Publicitātes foto

Bikše turpina cīņu “Tour de Ski” seriālā 0

Latvijas vadošais distanču slēpotājs Indulis Bikše pirmdien ieņēma 73.vietu prestižā “Tour de Ski” seriāla trešajā posmā.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20
“Es pat nespēju iedomāties, ka pieaugušai sievietei var kaut ko tādu teikt” – sieviete vilcienā piedzīvojusi nepatīkamu izturēšanos no diviem pusaudžiem

Sportisti aizvadīja 15 kilometru iedzīšanas distanci brīvajā stilā, kur uzvaru izcīnīja mājinieku favorīts Dario Koloņa, finišu sasniegdams pēc 34 minūtēm un 56,6 sekundēm.

Viņam 17,6 sekundes zaudēja pagājušās sezonas tūres uzvarētājs Sergejs Ustjugovs no Krievijas, bet trešais bija viņa tautietis Aleksandrs Boļšunovs, kurš bija vēl teju pusminūti lēnāks.

Koloņa iedzīšanu sāka turpat aiz Ustjugova ar vienas sekundes deficītu, apmēram pēc trešdaļas veiktās distances veicot izšķirošo atrāvienu.

Tikmēr Bikše Koloņam finišā zaudēja astoņas minūtes un 15,1 sekundi, apsteigdams četrus konkurentus.

Sasniegtais rezultāts Bikšem deva 108,02 FIS kategorijas punktus.

LETA jau vēstīja, ka sestdien sprintā brīvajā stilā Bikše ieņēma 79.vietu, tobrīd apsteigdams 15 konkurentus. Sasniegtais rezultāts latvietim deva 102,28 FIS kategorijas punktus. Savukārt svētdien 15 kilometru distanci klasiskajā stilā ar intervāla startu latvietis bija 83.pozīcijā un tika pie 106,84 FIS kategorijas punktiem.

Šajā slēpošanas tūrē līdz 7.janvārim notiks septiņi etapi un Bikše tajās piedalās otro gadu pēc kārtas. Pērn viņš kļuva par pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurš piedalās šajā tūrē, kopvērtējumā izcīnot 40.vietu. Turklāt pērn pēdējā etapā Bikše kļuva par vēsturē pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurš ieguvis Pasaules kausa kopvērtējuma punktus.

“Tour de Ski” seriāls veidots pēc leģendārās daudzdienu riteņbraukšanas tūres “Tour de France” parauga un principiem, distanču slēpošanas apritē ienākot 2006./2007.gadu mijā. Tā ir Pasaules kausa posmu sastāvdaļa.

Rītdien sportistiem būs brīvdiena, bet daudzposmu slēpošanas seriāls turpināsies 3.janvārī ar sprintu klasiskajā stilā, nākamajās divās dienās būs masu starts brīvajā un klasiskajā stilā, bet sacensības noslēgsies ar deviņu kilometru posmu, kurā pēdējie trīs kilometri jāveic pret kalnu pa kalnu slēpošanas trasi.

Lai Bikše varētu turpināt sacensības, viņam būs jānoturas laika limitā – intervāla starta distancēs labākajiem nedrīkstēs zaudēt 15% laika, sprintā 20%, bet masu starta etapos nedrīkstēs tikt apdzīts par apli.